6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para 53 yıl sonra çıkarıldı

6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para 53 yıl sonra çıkarıldı

30.11.2020 14:41 | Son Güncelleme: 30.11.2020 16:43

Rusya'da 59 yaşındaki adam, 6 yaşındayken sağ burun deliğine para sıkıştırıp korkudan annesine söyleyemedi. Yıllar sonra nefes alamama şikayetiyle doktora gidince, unutulan paranın hala aynı yerde durduğu fark edildi. Ameliyatla çıkarılan paranın dağılan Sovyetler Birliği'ne ait olduğu belirtilirken, üstündeki desenlerin silinmiş olduğu görüldü.

59 yaşındaki adam, sağ burun deliğine bozuk para sıkıştırdığında henüz 6 yaşındaydı. Korkusundan annesine durumu açıklamayan adam, yıllar içinde paranın varlığını da unuttu.

TARAMADA ORTAYA ÇIKTI

Kısa bir süre önce sağ burun deliğinden nefes alamama şikayetiyle hastaneye giden adama bir tarama yapıldı. Doktorlar adamın burnunda ummadıkları bir şeyle karşılaştı. 6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para adamın burnunda durmaktaydı.

SOVYETLER BİRLİĞİ PARASI

Genel anestezi ile yapılan endoskopik ameliyat sonrası çıkarılan para, 53 yıl öncesinin Sovyet bozuk para birimi olan 1 kopik. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılışıyla birlikte bu para da tedavülden kalkmıştı.

53 yıl boyunca kalmış! 6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para 59 yaşında çıkarıldı

ARTIK NEFES ALABİLİYOR

Burundan çıkarılan paranın üzerinde artık orak ve çekiç amblemi görünmüyordu. Kulak burun boğaz uzmanı Elena Nepryakhina "Hasta Cuma günü ameliyat oldu, Pazar günü taburcu edildi. Artık burnundan tam olarak nefes alabiliyor" dedi.

6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para 53 yıl sonra çıkarıldı
Haber Yorumları (4)
VATANDAŞ: allahın malı ya hadi küçükler korktun söylemedin anladık.53 yıl neyi bekledin hiçmi rahatsız olmadın
KÜCÜKKEN MUTLUYDUM: bende kücükken burnuma boncuk kacirmistim ama ben söyledim ve o günüde elektirik ne yoktu rahmetli babaannemle baya bi ugrasmislarrdi bu haber beni nerelere götürdü :(((
MASKE HİJYEN MESAFE: Yahu hiç burnunuda mi karistirmadin bilader ya
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title