355 Yıllık Tarihi Hamam Restore Edilecek

355 Yıllık Tarihi Hamam Restore Edilecek

355 Yıllık Tarihi Hamam Restore Edilecek
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Samsun'un Bafra İlçesinde, 355 Yıllık Tarihi Özelliği Olduğu Belirtilen Şifa Hamamı'nın Bafra Belediyesi'nce Restore Edileceği Bildirildi. Gazipaşa Mahallesi Ferah Sokak'ta Bulunan Tarihi Şifa Hamamı, 25 Senedir Kullanılmıyor. Yerli ve Yabancı Turistlerin İlgi Odağı Olan Şifa Hamamı'nın Restorasyon Çalışmasının Bafra Belediyesi Tarafından Yapılacağı Belirtildi. Bafra Belediye Başkan Yardımcıs...

Samsun'un Bafra ilçesinde, 355 yıllık tarihi özelliği olduğu belirtilen Şifa Hamamı'nın Bafra Belediyesi'nce restore edileceği bildirildi. Gazipaşa Mahallesi Ferah Sokak'ta bulunan tarihi Şifa Hamamı, 25 senedir kullanılmıyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Şifa Hamamı'nın restorasyon çalışmasının Bafra Belediyesi tarafından yapılacağı belirtildi. Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tokgöz, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde tarihi hamamın yer aldığını söyledi. Tokgöz, Tarihi Şifa Hamamı'nı restore edeceklerini, çevresine da tarihi bir görünüm vereceklerini kaydetti.

(NA-SA)

16.08.2007 14:03 TSİ

355 Yıllık Tarihi Hamam Restore Edilecek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title