Kendisini daha sağlıklı hissettiği için 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor

Kendisini daha sağlıklı hissettiği için 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor

Demirören Haber Ajansı / Ergün AYAZ - Haberler | Yaşam

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde yaşayan Osman Ay, 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor. Yalnızca dini bayramlarda oruç tutmadığını belirten Osman Ay, bunun sağlığına faydalı olduğunu söyledi.

Gölcük'te 36 yıldır market işleten Osman Ay, 33 yıldır oruç tutuyor. İlk olarak 3 aylarda oruç tutan Osman Ay, kendisini daha da sağlıklı hissedince her gün oruç tutmaya başladı.

33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor

"BİRTEK BAYRAMLARDA ORUÇ TUTMUYORUM"

Sadece dini bayramlarda oruç tutmayan Osman Ay, "3 aylar diye başladığım oruç sağlığıma bir sıkıntı vermeyince oruç tutmaya başladım. 33 yıldır oruç tutuyorum. Bir tek bayramlarda oruç tutmuyorum. Onun dışında yılı hep oruçlu geçiriyorum" dedi.

33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor

"DOKTORLAR BİLE FAYDALI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR"

Çevresindeki insanların kendisini tebrik ettiğini ifade eden Osman Ay, "Tarifi mümkün olmayan bir duygu bu. Yıllardır oruç tutunca çevremdeki insanlar da beni tebrik ediyorlar, teşekkür ediyorlar. Bazıları bana uyup bazı günler oruç tutmaya başladı. Doktorlar bile oruç tutmanın ne kadar faydalı olduğunu söylüyorlar. Ramazan girince ben hep oruç tuttuğum için diğer insanların oruç tuttuğunu unutup sürekli bir şeyler ikram ediyorum" diye konuştu.

Kendisini daha sağlıklı hissettiği için 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ergün AYAZ

Haber Yorumları (5)
ZEYNEP NURSEN: Bizim böyle sürekli oruç tutan bir tanıdığımız vardı. Bir zaman sonra adamın iç organları bozuldu ve erken öldü..Allah izah etmis ona göre yapılsın olsun bitsin.
UĞUR DURAN: akıllı adam. Mahalleye çay ısmarlamamak için her gün oruç haa!! taktik güzel. Allah Kabul Etsin.
SENAR: Gereksiz bir hareket, sağlık için tutuyosan ahiretine etkisi yok bedensel bir durum ki hiç bir doktor sürekli orucu tavsiye etmiyor, haftada 2 gün normal. Allah için tutuyosan sen peygamberden daha mı iyi müslümansin ki hergün oruç tutup bedenine eziyet ediyorsun. Öyle olsa peygamber efendimiz 3 aylar dışında da aralıksız hergün oruç tutardı ve onerirdi,
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title