Haberler

Ukraynalı gazeteciden Rus Bakan Lavrov'u sinirlendiren soru: Hastaneyi neden vurdunuz?

Abone Ol

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Antalya'da gerçekleştirdiği basın toplantısında Ukraynalı gazetecinin sorduğu soru nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı. Gazetecinin "Mariupol'da hastaneyi neden vurdunuz?" sorusuna sinirlenen Lavrov, "Burada kadın da yok, hasta da yok. Orayı askeri üsse çevirdiler. Azak savaşçıları girdi" dedi.

Antalya Diploması Forumu'nda gerçekleştirilen 3'lü zirvenin ardından açıklamada bulunan isimlerden biri de Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'du. Ukraynalı mevkidaşı Kuleba'dan ayrı bir salonda konuşan Lavrov, toplantı sonrası insani koridor oluşturmayı teklif ettiklerini belirterek, müzakerelerin önemine dikkat çekti.

UKRAYNALI GAZETECİNİN SORUSU SİNİRLENDİRDİ

Lavrov'un basın toplantısına Ukraynalı bir gazetecinin sorusu damga vurdu. Gazeteci, Lavrov'a yönelik "Mariupol'daki doğum hastanesini neden vurdunuz?" diye sordu. Bu soru üzerine sinirlenen Lavrov, kısa süre sonra cevabını verdi.

Ukraynalı gazeteciden Rus Bakan Lavrov'u sinirlendiren soru: Hastaneyi neden vurdunuz?

"ORASI HASTANE DEĞİL, ORAYI ASKERE ÜSSE ÇEVİRDİLER"

İddiaların odağındaki hastaneye Azak savaşçılarının girdiğini belirten Lavrov, "Doğumhane konusunu üçüncü kez soruyorsunuz. Ama cevabı duymak istemiyorsunuz. BBC ve diğer Batı temsilcileri de bunu altyazı yazdı. Burada kadın da yok, hasta da yok. Orayı askeri üsse çevirdiler. Azak savaşçıları girdi." açıklamalarında bulundu.

Ukraynalı gazeteciden Rus Bakan Lavrov'u sinirlendiren soru: Hastaneyi neden vurdunuz?

ZAHAROVA "SAHTE" DEMİŞTİ

Diğer yandan Rusya Dışişleri Bakanı Maria Zaharova da geçtiğimiz günlerde hastaneyle ilgili yaptığı açıklamada, saldırı iddialarının 'Yalan' olduğunu öne sürmüştü.

Kaynak: Haberler.com / 3. Sayfa

Sergey Lavrov Ukrayna Antalya Rusya 3. Sayfa Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (4)

Alis Yiğit:

Bunlara hiristiyan beyaz sarı saçlı mavi gözlü batılı Avrupalı olacaksın ancak ozaman acıma duygusu ortaya çıkıyor yoksa bir hiçiz biz diğer insanlar

Yanıtla01
Alis Yiğit:

Japonya da iki şehri yerle bir ettiler orda kimse sesini çıkarmadı ikinci dünya savaşinda Avrupa'daki Yahudileri yer yüzünden silmeye çalıştılar ozaman acıma merhamet duyguları yokmuydu batılı beyaz hiristiyanlarin

Yanıtla00
Alis Yiğit:

Bu batilarda tek batı söz konusu olunca hassaslasiyor Irak'ta Suriye'de her yerde bobalnmayan yer kalmadı japonya iki atom bombası atıldı onlar insan degilmiydi

Yanıtla01
Bilge Net:

Tercüman ancak bu kadar amatör olabilirdi. Simültane tercümanlık böyle olmaz.

Yanıtla03
title