Haberler

Telefonla Konuşuyormuş Gibi Yaptı, 20 Saniyede Motosikleti Böyle Çaldı

Telefonla konuşuyormuş gibi yaptı, 20 saniyede motosikleti böyle çaldı Hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansırken, hırsızın soğukkanlı tavırları dikkat çektiİSTANBUL - Şişli'de sadece 1 dakikalığına evine çıkan adamın motosikleti, telefonla konuşuyormuş gibi yapan hırsız tarafından yaklaşık...

Telefonla konuşuyormuş gibi yaptı, 20 saniyede motosikleti böyle çaldı

Hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansırken, hırsızın soğukkanlı tavırları dikkat çekti

İSTANBUL - Şişli'de sadece 1 dakikalığına evine çıkan adamın motosikleti, telefonla konuşuyormuş gibi yapan hırsız tarafından yaklaşık 20 saniyede güpegündüz çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansırken, hırsızın soğukkanlı tavırları dikkat çekti.

Hırsızlık olayı, geçtiğiniz Cumartesi günü saat 06.10 sıralarında Şişli Gülbahar Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Necati Yıldırım iş yerine gitmeden önce motosikletini evinin önünde kaldırıma bıraktı. Yıldırım ardından bir şeyler almak için eve çıktı. Tam o esnada kurbanını takip eden hırsız, telefonla konuşuyormuş gibi yaparak motosikletin yanına oturdu. Bir süre telefonla konuşan hırsız, etrafı gözetledikten sonra motosikletine yanına geldi. Hırsız daha sonra sokakta yürüyen insanların arasında motosikleti çalarak kayıplara karıştı. Yaklaşık 1 dakika sonra evden inen Yıldırım, motosikleti yerinde göremeyince sokaktaki vatandaşlara sordu. Motosikletin hırsız tarafından çalındığını anlayan Yıldırım, bir arkadaşının aracıyla hırsızın peşinden gitti ancak ne motosikletini ne de hırsızı bulabildi. Hırsızlık anları ve yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Telefon konuşuyormuş gibi yaparak 20 saniye motosikleti çaldı

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, hırsız telefonla konuşuyormuş gibi yaparak kaldırımda duran motosikletin yanına geliyor. Bir süre kaldırımda oturan hırsız etrafı gözetliyor. Hırsız ardından sokakta yürüyen vatandaşların arasında motosikletin yanına gelip çalıştırdıktan sonra hızla uzaklaşıyor. Ardından evden inen sahibi, motosikletini göremeyince çevredeki vatandaşlara soruyor. Motosikletinin çalındığını anlayan sahibi, arkadaşının aracına binerek hırsızın peşinden gidiyor.

"1 dakika içerisinde çalıp gittiler"

Motosikletin sahibi Necati Yıldırım, "Motosikleti bırakıp aşağıya iniyorum. O sırada hanım geliyor, 1 dakika içerisinde asansöre binip gelene kadar, adam 10 saniye içerisinde motosikleti çalıştırıp, arkasına bakmadan çok rahat bir şekilde gündüz vakti motosikleti alıp götürüyor. Bu tarz olayların önleminin alınması gerekiyor. Bunlar iki kişiler, muhtemelen çeteye bağlılar. Önce gelip ortalığı kolaçan ediyorlar. Sokak normalde canlı, sokağı denetledikten sonra boş bir zamanda çalıyorlar. Benim gibi mağdur olan motosiklet sahiplerinin motosikletini bulunur. Motosikletimin değeri 5 bin liraydı" dedi.

Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Necati Yıldırım Şişli 3. Sayfa Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title