Son dakika 3. sayfa: Terör örgütü PKK'nın 35 yıl önce katlettiği 7'si çocuk 10 kişinin acısı hafızalarda - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika 3. sayfa: Terör örgütü PKK'nın 35 yıl önce katlettiği 7'si çocuk 10 kişinin acısı hafızalarda

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

Edinilen son dakika haberine göre Terör örgütü PKK'nın 35 yıl önce katlettiği 7'si çocuk 10 kişinin acısı hafızalarda -35 yıl önce 1,5 yaşındaki bebek, 7'si çocuk 10 kişi katledildi -PKK'nın katliamı 35 yıldır acıları hafızlarda önce şehit ettiler, sonra yaktılar 35 yıl önce PKK terör örgütü, Mardin'de 7'si çocuk 3'ü yetişkin...

Terör örgütü Pkk'nın 35 yıl önce katlettiği 7'si çocuk 10 kişinin acısı hafızalarda

-35 yıl önce 1,5 yaşındaki bebek, 7'si çocuk 10 kişi katledildi

- Pkk'nın katliamı 35 yıldır acıları hafızlarda önce şehit ettiler, sonra yaktılar

MARDİN - 35 yıl önce PKK terör örgütü, Mardin'de 7'si çocuk 3'ü yetişkin olmak üzere 10 kişiyi şehit etmişti. Acılar hala hafızalarda tazeliğini koruyor.

35 yıl önce Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Başyurt köyünün Efeler mezrasında 23 Ocak 1987 yılında PKK terör örgütü köye indi. Girdiği evlerde 7'si çocuk 3 yetişkin olmak üzere 10 kişi şehit etti. "Efeler katliamı", PKK terör örgütünün bebek katliamı olarak biliniyor. 1,5 yaşındaki bebek ile toplamda 7 çocuğu şehit ederek üzerlerine benzin döküp yaktı. Onlarla birlikte aralarında 70 yaşında olan yaşlı bir adam ve 2 yetişkini daha şehit etti. Toplamda 10 şehit verilen bu katliamın acısı 35 yıldır dinmiyor.

Bundan 35 yıl önce PKK terör örgütü Midyat ilçesine bağlı Başyurt Köyü nün Efeler mezrasında 7'si çocuk 3'ü yetişkin olmak üzere 10 sivil vatandaşı şehit ettiğini belirten Mardin Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir, "Burada PKK terör örgütünün kanlı ve çirkin yüzünü, acımasızlığını, gaddarlığını tekrardan görüyoruz. Olay PKK terör örgütünün köye baskın yapması ile gerçekleşti. PKK terör örgütü hamile bir bayanı bile katlettiği bir katliam yaptı o gece. PKK terör örgütü acımasızca yıllar boyu çocuklarımıza, kadınlarımıza, yaşlılarımıza zulmetti. Çünkü şehitlerimizi arasında 2 yaşındaki bir çocuğumuz bir bebeğimiz ve 70 yaşında yaşlı bir amcamız vardı. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Biz bugünlere şehitlerimizin sayesinde geldik. PKK terör örgütü hiçbir zaman biz bölge halkının, Kürt halkının temsilcisi değildir" dedi.

"Bu katliam, PKK terör örgütünün tarihte yaptığı ilk bebek katliamıdır"

PKK terör örgütü bebek katilidir, kadın katilidir, yaşlı katilidir şeklinde vurgu yapan Kandemir, "PKK terör örgütü halkımıza vatandaşlarımıza bölge halkımıza zarardan başka bir işe yaramamıştır. PKK terör örgütüne ben buradan sesleniyorum. İnlerde yaşamaktan, mağarada yaşamaktan insanlıktan çıkmış bir haldesiniz. Silahlarınızı bırakın ve devletimize sığının. Çünkü sonunuz yok sizin" diye konuştu.

Efeler mezrasında evinden 5 kişiyi şehit veren Mehmet Şirin Akçay, "Malum 23 Ocak 1987 yılında terör örgütünün katliamına, vahşetine maruz kaldık. Bu şehitlikte yatan bebekler benim kardeşlerim. En küçüğü 1 buçuk yaşında, en büyüğü 7 yaşında. 23 Ocak'ta ne oldu? Bu köy nasıl bir vahşete maruz kaldı. PKK terör örgütü tarafından evimiz basıldığı zaman annemle babam evde değildi. Akşam saatlerinde caniler evi bastılar. Kardeşlerimi de annem banyolarını yaptırmıştı, uyuyorlardı" dedi.

"Kardeşlerimi şehit ettikleri yetmedi, üstüne benzin döküp yaktılar"

1991 yılında babasının da şehit olduğunu belirten Akçay, "Lakin mücadelemiz bitmedi. Mücadeleye biz devam ettik, bayrağı devraldık. Allah'a hamdolsun. Şimdi şunu söylemek isterim. Selahattin Demirtaş'ın hakkını savunan Avrupa İnsan Hakları bu bebeklerin hakkını niye savunmuyor. Bugüne kadar PKK terör örgütüdür diyeni hiç duymadık. Şurada gördüklerinizin hepsi bebekler ve hepsi PKK terör örgütü tarafından vahşi bir şekilde katledildiler. Biz bölgenin insanına şunu anlatmaya çalışıyoruz. PKK terör örgütü hiçbir zaman Kürtlerin hakkını savunmamıştır. Kürtler için bir mücadeleye girişmemiştir. Zira Kürtlerin hakkını savunan zaten Türkiye cumhuriyetimiz var, Allah'a hamdolsun. PKK terör örgütü çıktığından beri

700'e yakın Kürt çocukları katletmiştir" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Kübra Nur Atik - 3. Sayfa

Mardin Şehit Terör PKK 3. Sayfa Yerel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title