Haberi Paylaş

Selin getirdiği çamur ve toprak yolu kapattı, mahalleli mahsur kaldı

3. Sayfa Haberleri

Selin getirdiği çamur ve toprak yolu kapattı, mahalleli mahsur kaldı Aşırı yağış nedeniyle köyün bir mahallesi ulaşıma kapandı Selin getirdiği çamur ve toprak yığınlarını küreklerle temizlemeye çalışan köylüler, her yağış sonrası kapanan yolları için yardım bekliyorAFYONKARAHİSAR...

Selin getirdiği çamur ve toprak yolu kapattı, mahalleli mahsur kaldı

Aşırı yağış nedeniyle köyün bir mahallesi ulaşıma kapandı

Selin getirdiği çamur ve toprak yığınlarını küreklerle temizlemeye çalışan köylüler, her yağış sonrası kapanan yolları için yardım bekliyor

AFYONKARAHİSAR Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesine bağlı Yukarıçaybelen köyü halkı, yağan aşırı yağış sonrası yolların sel sularının altında kalması nedeniyle adeta mahsur kaldı. Köylüler, her yağmur yağdığında bu manzarayla karşılaştıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi ve kendi imkanları ile yolu açmaya çalıştılar.

Bayat ilçesine bağlı Yukarıçaybelen köyü Şamburun mahallesi aşırı yağış nedeniyle ulaşıma kapandı. Her yıl bu manzarayla karşılaştıklarını belirten köylüler, mahalleyi ana yola bağlayan tek yolun sel sularının altında kalması nedeniyle yolun çökerek kullanılmaz hale geldiğini belirttiler. Mahalle sakinlerinden Basri Çamlı, sel suları nedeniyle yolun çöktüğünü belirterek, "Yolumuz yapılmıştı önceden. Ama sel sularından dolayı yolumuz çöktü. Her yağmurda durum böyle. Okul servisi, yetkililer, diğer araçların hepsi buradan geçiyor. Tek yol burası, biz sıkıntı içerisindeyiz. Çok mağduruz, devletimiz görsün burayı biz yapılmasını istiyoruz. Kim, neden bakmıyor bu olayı anlamadık biz" diye konuştu.

Öte yandan köylüler selin getirdiği çamur ve toprak yığınlarını küreklerle temizlemeye çalıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hayati Kanat - 3. Sayfa

Karahisar Bayat 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title