Haberler

Elmalı'daki istismar mağduru çocuklarla ilgili yeni gelişme! Sporla iyileşecekler

3. Sayfa Haberleri

Türkiye'nin gündemine Elmalı davası olarak gelen, Antalya Finike'de istismara uğradıkları gerekçesiyle açılan davanın ardından korumaya alınan G.E.G ve İ.E.G. adlı kardeşler, yaz döneminde açılan yüzme ve badminton kursuna başladı.

Aile bireyleri tarafından istismar edildikleri iddiasıyla Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde süren yargılama devam ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kararıyla korumaya alınan G.E.G ve İ.E.G., aynı Çocuk Evleri Sitesi'nde farklı iki villaya yerleştirildi.

YÜZME VE BADMİNTON KURSUNA BAŞLADILAR

İki kardeş yaz döneminde açılan yüzme ve badminton kursuna başladı. Kurumdaki 2 psikoloğun çocuklarla yakın iletişim halinde olduğu, mesleki çalışmalar ve psikososyal desteğin devam ettiği belirtildi. İki kardeşte psikolojik açıdan olumlu gelişmeler gözlendiği ve süreç takibinin yapıldığı da bildirildi.

ÇOCUKLAR KORUMA ALTINDA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dosyada çocukların çekirdek ve geniş aile bireyleri tarafından istismara uğradığı tespiti yapan sosyal hizmet raporlarıyla harekete geçmişti. Bölge ve merkezden çağrılan meslek uzmanlarıyla değerlendirme toplantısı yapılarak, çocukların yargılama süreci tamamlanıncaya kadar sağlıklı psikolojik tedavi ve takiplerinin yapılması için devlet korumasına alınması gerektiği görüşü bildirilmişti. Geçen hafta yapılan toplantıda çocukların kurumda koruma altına alınması kararı verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi Antalya Yüzme 3. Sayfa Güncel Haberler

title