Kadın çalışanları görüntülemek için iş yeri tuvaletine gizli kamera yerleştiren firma ortağı kendini böyle yakalattı - Haberler
Haberi Paylaş

Kadın çalışanları görüntülemek için iş yeri tuvaletine gizli kamera yerleştiren firma ortağı kendini böyle yakalattı

AA - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

Bayrampaşa'da bir firmada çalışan Denizcan Kaygusuz, tuvalete gizli kamera düzeneği yerleştirildiğini fark etti. Düzenekler içerisinde bulunan hafıza kartına ulaştığını söyleyen Kaygusuz, kamerayı yerleştirip kadın çalışanları görüntüleyen kişinin firmanın ortağı olduğunu öne sürdü. Öte yandan gizli kamera görüntülerinde firmanın ortağı olduğu iddia edilen kişinin gizli kamerayı yerleştirdiği ve açısını ayarladığı görülüyor.

Bayrampaşa Topçular Sanayi Sitesi'ndeki bir işyerinde çalışan Denizcan Kaygusuz, çalışanların ortak kullandığı tuvalete firmanın ortaklarından O.A. tarafından gizli kamera yerleştirildiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Savcılığa suç duyurusu dilekçesi veren Denizcan Kaygusuz, gizli kameraların, oda parfümü kutusu, tıraş makinesi ve çorap gibi eşyaların içine delik açılarak yerleştirildiğini söyledi.

Gazetecilere açıklama yapan Kaygusuz, işe başladıktan 6 ay sonra ofiste yazıcı ile ilgili bir malzeme ararken arşiv kısmında bir kutunun içinde küçük gizli kameralar gördüğünü anlattı. Bunun üzerine yaptığı çalışmada çalıştığı yerin ortaklarından olan O.A'nın, iş yerinin tuvalet kısmında kadınların, ofis çalışanlarının gizli kamera düzenekleriyle görüntülerini aldığını tespit ettiğini savunan Kaygusuz, bu düzenekler içerisinde bulunan hafıza kartına ulaştığını söyledi.

Kadın çalışanları görüntülemek için iş yeri tuvaletine gizli kamera yerleştiren firma ortağı kendini böyle yakalattı

O.A'nın bizzat kameraları yerleştirirken görüntülerini savcılığa sunduklarını aktaran Kaygusuz, "Yaklaşık 4 ay oldu. Yılbaşından hemen öncesinde şikayette bulunduk. Şu anda inceleme aşamasında ve şirket açık, şahıs serbest bir şekilde dışarıda geziyor." dedi.

Aynı işyerinde bir süre çalışan Reyhan Yıldırım da O.A. hakkında şikayette bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"O.A. kamerayı yerleştirirken net bir şekilde kamerayı ve açısını kontrol ediyor. Kontrol ederken kendi yüzü zaten net bir şekilde belli oluyor. Bizim beraber çalıştığımız ofiste tuvalet ortaktı, bay ve bayan tek bir tuvaletimiz vardı. Oraya yerleştirmiş ve krem kutularını delerek, çorapları delerek ya da tıraş makinesini delerek ve bunların içine yerleştirerek koymuş bunları. Geldik, şikayetimizi yaptık. Sonuç bekliyoruz ama kendisinin de dışarıda elini kolunu sallayarak hiçbir şey olmamış gibi davranması, bizi aradığı zaman da sanki su içmiş, ekmek yemiş ve bu gayet normalmiş gibi davranması artık kanımıza dokunuyor."

İş yerinin tuvaleti olduğu iddia edilen alanda 21 Kasım 2021 tarihli görüntülerde, O.A, olduğu öne sürülen kişinin gizli kamerayı yerleştirmesi ve açısını ayarlamasına ait anlar yer alıyor.

AA / Başak Akbulut Yazar - 3. Sayfa

İş Güvenliği Cumhuriyet Bayrampaşa 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title