Haber : EBA'ya bağlanmak için çatıya çıkan 8 yaşındaki çocuk düşerek öldü - Haberler

Haberi Paylaş

EBA'ya bağlanmak için çatıya çıkan 8 yaşındaki çocuk düşerek öldü

 - Güncelleme:
EBA'ya bağlanmak için çatıya çıkan 8 yaşındaki çocuk düşerek öldü

Maddi imkansızlıklar nedeniyle evine internet bağlatamayan, bu yüzden komşusundan internet çekmek için çatıya çıkan babasını takip eden Çınar Mert, çatıdan düşerek hayatını kaybetti.

İstanbul Esenyurt'ta İncirtepe Mahallesinde yaşayan 8 yaşındaki Çınar Mert internet alt yapısında sorun olduğu için uzun süre EBA'ya giremedi. İnternet alt yapı sorunu çözülene kadar babası komşusundan rica etti ve internet hattı çekmek için çatıya çıktı. Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar, ayağının kaymasıyla 4'üncü kattan düşerek hayatını kaybetti.

"BEN UĞRAŞIRKEN O HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNA DÜŞÜYOR"

Oğlunun derslerden geri kalmamak için kendisine ısrar ettiğini belirten acılı baba, "İnterneti devletin vermeyişinden dolayı, bizim de kendi internetimiz olmayışından dolayı kısa süreliğine komşudan interneti çekmek için çatıya çıktım. Çünkü 'Alt yapı sorunu olduğu internetin on gün sonra kurulacağını' söylediler. Oğlum derslerden geri kaldığını söyledi. Çok ısrar etti. Komşu ile konuştum çatıya çıktım, o da arkamdan gelmiş tabii daha sekiz yaşında bir çocuk. Ben uğraşırken o da havalandırma boşluğuna düşüyor" ifadelerini kullandı.

"OĞLUM BİLGİSAYARIN KAPAĞINI AÇAMADI"

Her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyleyen Baba Önder Mert, "EBA başımızı yedi. Günlerdir EBA ile uğraşıyorduk. Olmadı, çocuğumuzun hayatına mal oldu. Oğlum gitti. Eylül'ün 9'unda doğum gününü kutladık. Oğlum cep telefonundan iki üç gün girdi ama interneti yetiştiremediğimiz için giremedi. İnternetimiz bitti. Her şeyden kısarak bilgisayar almıştık. O gün gelmişti. Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey. Başka canlar yanmasın. İnternet ücretsiz verilsin" dedi.

Haberler.com - 3. Sayfa

Eğitim Bilişim Ağı İnternet Esenyurt Çınar 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (54)

Yeter yeter:

Yeter ya Allah rahmet eylesin o minik yavruya napsakda devlete çamur atsak diyosunuz ana babanin ihmalkarliginda devletin suçu ne anten düzeltmeye çıksa Türksat mi sucluycaktiniz dikkat dikkat başka bişey değil daha 10 gün önce komşumuzun oğlu strofor perde ipine boğazına dolaştığı için öldü napsinlar şimdi perdeciyimi suclasinlar tamamen onların dikkatsizliği bırakın artık şu acısı olan insanları kullanmayı yazık ya yazık

Phoenix:

Bu tür devlet meselelerini geçip yapacağım bu yorumu, "Ben döviz kurlarına bakmıyorum." diyen insanların destekçilerine sesleniyorum, yediğiniz ekmekte, altınızdaki donda bile dolar olduğunun farkında değilsiniz, avelsiniz avel. Bıktık pembe tablolardan.

Valorant:

Buna ne bahaneniz var cahil insanlar, milleti, ekmeği için çalışan köylünün arsasını ucuza kapatıp birkaç gereksiz köprü için para harcayacağınıza, asgari ücreti yükseltin, maddi sıkıntısı olan insanlara yardım edin, bu eşitçilik değildir, siz kendinizi kandırıyorsunuz, birkaç metal parçası için gereksiz milyarlari vereceginize, dolar kuru benim icin önemli degil diyeceginize bu işlerle ugraşsaydınız en azından her şey 1 derece olurdu. Daha kaç çocuk, genç gidecek bu sisteme.

Tüm 54 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title