Haberler

38 yıllık avukat, müvekkilinin borcu yüzünden beş parasız kaldı

Güncelleme:

Denizli'de vergi borcunu ödemek maksadıyla bankaya giden avukat neye uğradığı şaşırdı. Baro ve mahkeme tarafından hiç tanımadığı birine vasi olarak atanan avukat, vasisinin SGK'ya olan 217 bin TL'lik borcundan dolayı tüm hesaplarına bloke konulduğunu öğrenince neye uğradığını şaşırdı.

Denizli'de yaşayan 38 yıllık avukat Nuran Aksu, 2020 yılında sonuçlanan bir dava sonrası baro ve mahkeme tarafından hiç tanımadığı bir şahsın hukuki işlemlerini takip etmek amacıyla vasi olarak atandı. Avukat Aksu'nun vasilik görevi mahkeme tarafından 2022 yılında sona erdi. Vergi borcunu ödemek için bankaya giden Aksu, görevlinin tüm hesaplarına tedbir konulduğunu söylemesi üzerine şoke oldu.

Avukatın vergi borcunu ödemek için gittiği bankada şaşırtıcı durumla karşılaşması

"GÖRÜLMÜŞ BİR OLAY DEĞİL, HUKUKTA DA YERİ YOK"

Banka memurundan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bloke konulduğu öğrenen Aksu, ne olduğunu anlamak için SGK'yı aradı. Şaşkınlığı atar atmaz kurum ile irtibata geçen Aksu, müvekkilinin 217 bin TL'lik borcu sebebiyle tedbir konulduğu bilgisine ulaştı. İlk defa böyle bir durumun yaşandığını belirten avukat Nuran Aksu, "İlgili birimlere ulaşınca tedbirin vasisi olduğum kişiden dolayı olduğunu öğrendim. Bir müvekkilin borcu yüzünden mahkeme tarafından vasi olarak atanan bir avukata haciz gelmesi görülmüş bir olay değil ve hukukta da yeri yok. En azından 38 yıllık avukat olarak ben öyle biliyorum" dedi.

Avukatın vergi borcunu ödemek için gittiği bankada şaşırtıcı durumla karşılaşması

"BANKA HESABIMDA PARA VAR AMA HİÇ PARAM YOK"

Tüm mali işlemlerini banka aracılığıyla yaptığını belirten Nuran Aksu "Şuan banka hesabımda para var ama hiç param yok. Üçüncü bir şahıs nedeniyle mağdur edildim. SGK'ya dava açacağım ama dava açmak için param yok. Denizli Barosuna gideceğim ama aracıma mazot alamıyorum. Fatura ve ödemelerim için otomatik ödeme talimatım vardı. Şimdi hiçbiri ödenmedi. Ben faturalarımın ödeme tarihlerini bile bilmem. Bundan dolayı da ayrıca mağduriyet yaşayacağım. Kendi personelimin SGK primini ödemem lazım param yok. Maaş ödeyeceğim ama param yok. Vergilerimi ödemem lazım ama param yok. Tüm param bankadaydı. Şimdi hesaplarımda tedbir var, tedbir kalkıncaya kadar borçla yaşayacağım" şeklinde konuştu.

"ADALETE GÜVENİYORUM"

Yaşadığı sorunla ilgili olarak SGK'ya dava açacağını belirten Aksu, "Şahsın kuruma olan borcu ödenmediği sürece benim hesaplarımdaki tedbirin kalkmayacağını söylediler. Ben SGK'ya dava açacağım. Devletin verdiği bir görevden dolayı benim hesaplarıma tedbir konulması beni mağdur etti. Adalete olan güvenim tam. Mağduriyetimin giderileceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Sosyal Güvenlik Kurumu Denizli Banka Hukuk 3. Sayfa Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Bilecik adayı kim? 2024 İYİ Parti Bilecik Belediye Başkan adayı kimdir? 23 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! İYİ Parti Balıkesir adayı kim? 2024 İYİ Parti Büyükşehir Balıkesir Belediye Başkan adayı kimdir? Sparta Prag Galatasaray maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Sparta Prag Galatasaray maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İYİ Parti Aydın adayı kim? 2024 İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özer Kayalı kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sparta Prag Galatasaray maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Sparta Prag Galatasaray maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'nden elenirse ne olur, UEFA Konferans Ligi'nden devam ediyor mu? İYİ Parti Artvin adayı kim? 2024 İYİ Parti Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İYİ Parti Amasya adayı kim? 2024 İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı Erhan Ciğer kaç yaşında, nereli? Roma Feyenoord maçı CANLI izle! 22 Şubat Roma Feyenoord maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? İYİ Parti Ağrı adayı kim? 2024 İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Afyon adayı kim? 2024 İYİ Parti Afyon Belediye Başkan adayı Alper Yağcı kaç yaşında, nereli? Karabağ elendi mi? Karabağ UEFA'dan elendi mi (Braga)? İYİ Parti Adıyaman adayı kim? 2024 İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı kimdir?
500

Yorumlar (16)

golebicemarti golebicemarti:

Mirasçısı veya mirasçı listesinde olmadığın bir vasinin borcu nasıl başkasına yüklenir anlamadım. Saygılarımla.

327
7
yanıtYanıtla
Mehmet Pamuk:

Çok canlar yaktınız birazda bu acıyı siz yasayin

92
63
yanıtYanıtla
kerem can:

Sen avukatsin, hukuk ne olduğunu en azından biliyorsun ya gariban ne yapsın.

127
6
yanıtYanıtla
Engin Denizler:

Hukukun kapıdan girdiği yerde, Adalet, pencereden kaçar.

109
5
yanıtYanıtla
Kenan Kahraman:

Muhteşem çok doğru

yanıt29
yanıt4
Ender Emir:

Adalet varsa Adalet ve kalkınma partisi icindedir

71
35
yanıtYanıtla
Köksal :

Adı üstünde vasi sen adamın vergi borcunu ödemezsen sadece kendi paranı alırken iyi işini doğru yapsaydın her işin bir mesuliyeti vardır.Adamdan vergiyi alıp ödemeyip çebemi attın.

57
41
yanıtYanıtla
necmettin durmaz:

inandırıcı değil başka bir iey var

63
31
yanıtYanıtla
Marko Apostolidis:

o paranın ne kadarı onundu acaba? ülkede bilinen şey, avukatların kendi müvekkillerini satmaları yada soymaları....kimbilir ne mağdurun göz yaşı vardı o paralarda...

51
39
yanıtYanıtla
Köksal :

Niye alırken iyi .

65
19
yanıtYanıtla
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title