Aç Kalıp, Hasta Olunca Teslim Olmuş... Espriye'de Teslim Olan Teröristin İfadesi Ortaya Çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Aç Kalıp, Hasta Olunca Teslim Olmuş... Espriye'de Teslim Olan Teröristin İfadesi Ortaya Çıktı

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa

Aç kalıp, hasta olunca teslim olmuş... Espriye'de teslim olan teröristin ifadesi ortaya çıktı Giresun'da teslim olan 'Kawa' kod adlı PKK'lı Behrüz Düdükkanlı'nın teslim olduğu bölgede operasyon başlatıldıGİRESUN - Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Seydi köyü yaylası kırsalında "Şehit Jandarma...

Aç kalıp, hasta olunca teslim olmuş... Espriye'de teslim olan teröristin ifadesi ortaya çıktı

Giresun'da teslim olan 'Kawa' kod adlı PKK'lı Behrüz Düdükkanlı'nın teslim olduğu bölgede operasyon başlatıldı

GİRESUN - Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Seydi köyü yaylası kırsalında "Şehit Jandarma Pilot Yüzbaşı Hilmi Özer" operasyonu esnasında örgütü PKK'nın bölgede kalan iki mensubundan biri olan "Kawa" kod adlı Behrüz Düdükkanlı, güvenlik güçlerine teslim oldu.

İlk sorgusunda, kışı ormanlık arazide geçirdiğini ve örgüt tarafından yalnız bırakıldığını ifadeden PKK'lı Düdükkanlı, hasta olduğunu zor arazi şartlarına dayanamadığı için teslim olma kararını aldığını söyledi.

Uzun yıllardır örgüt içinde 'Cudi Zaza' kod adlı PKK'lı Mehmet Yakışır'ın grubundan yer aldığı belirlenen teröristin Yakışır'ın öldürülmesinin ardından tek kaldığı ve kışı ormanlık arazide geçirdiği diğer terörist Aras Aslan'ın ise kendisinden ayrıldığını ifade ettiği bilgisine ulaşıldı.

Bölgede operasyonlar PKK'lı Düdükkanlı'nın ifadeleri doğrultusunda takviye ekiplerle genişletilirken 'Aras' Kod adlı terörist Aras Aslan'ın da bölge olma ihtimaline karşı arama-tarama faaliyetleri sürdürülüyor.

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Espiye, Şehit, PKK, 3. Sayfa, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title