23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Van'ın Erciş İlçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Dolayısıyla Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Makamlarına Kız Öğrenciler Temsili Olarak Oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Van'ın Erciş ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dolayısıyla Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarına kız öğrenciler temsili olarak oturdu.

Kaymakam Ferhat Kurtoğlu, bayram dolayısıyla makamını Allattin Sucular İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Aslıhan Tunç ile 7. sınıf öğrencisi Soner Sait Keserci'ye bıraktı. Temsili kaymakam Aslıhan Tunç, koltuğa oturduktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Erdoğan'ı telefonla arayarak okullarının dış cephelerinin boyatılması ve kapı ile pencerenin onarılması talimatını verdi. Kaymakam Kurtoğlu, makamını geçici olarak bıraktığı öğrencilere çeşitli hediyeler verdikten sonra uğurladı.

Bu arada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamına ise aynı saatlerde Osman Gazi İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Leyla Bayram ile Ömer Konuk isimli öğrenciler oturdu. Okullarda yardımcı hizmetli alınmasını isteyen temsili İlçe Milli Eğitim Müdüresi Leyla Bayram'ın istekleri Erciş İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Erdoğan tarafından tek tek not edildi. Öğrencileri kutlayan Erdoğan, ilçede eğitim seviyesini yükseltmek için büyük bir çaba sarfettiklerini belirtti.

(NÇ-ŞA-MEF-Y)

Kaynak: İHA