23. Ankara Uluslararası Film Festivali

23. Ankara Uluslararası Film Festivali
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

23."Entelköy, Efeköy'e Karşı" filmi layık görüldü.

23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde,

"Ulusal Uzun Film Yarışması" dalında, "En İyi Film Ödülü"ne Yüksel Aksu'nun

"Entelköy, Efeköy'e Karşı" filmi layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çankaya Belediyesi'nin katkılarıyla, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali'nin 23'üncüsünde ödüle layık görülen filmler belirlendi.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Sami Şekeroğlu'nun başkanlığında, Osman Şahin, Çiğdem Vitrinel, Cüneyt Cebenoyan ve Doğan Sarıgüzel'den oluşan seçiciler kurulu, "Ulusal Uzun Film Yarışması" dalında "En İyi Film Ödülü"ne Yüksel Aksu'nun "Entelköy, Efeköy'e Karşı" aldı filmini layık gördü.

SİYAD Jürisi Ali Ulvi Uyanık, Ceyda Aşar ve Yeşim Burul Seven ise "SİYAD Jürisi Ulusal Uzun Film Ödülü"nü Ramin Matin'in "Canavarlar Sofrası" filmine verdi.

"Ulusal Uzun Film Yarışması" dalında ödüle layık görülenler şöyle:

-Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü: "Aşk ve Devrim" filmiyle F. Serkan Acar,

-En İyi Yönetmen: "Entelköy Efeköy'e Karşı" filmiyle Yüksel Aksu,

-En İyi Kadın Oyuncu: "Güzel Günler Göreceğiz" ve "Yangın Var" filmleriyle Nesrin Cavadzade,

-En İyi Erkek Oyuncu: "Yangın Var" filmiyle Osman Sonant,

-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: "Canavarlar Sofrası" filmiyle Gizem Erdem,

-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: "Aşk ve Devrim" filmiyle Ayberk Pekcan,

-Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü: "Entelköy Efeköy'e Karşı" filmiyle Yüksel Aksu,

-En İyi Görüntü Yönetmeni: "Canavarlar Sofrası" filmiyle Deniz Eyüboğlu Aydın,

-En İyi Sanat Yönetmeni: "Nar" filmiyle Elif Z. Taşçıoğlu,

-En İyi Özgün Müzik: "Canavarlar Sofrası" filmiyle Barış Diri,

-En İyi Kurgu: "Yangın Var" filmiyle Erkan Erdem,

-Umut Veren Yeni Yönetmen: "Canavarlar Sofrası" filmiyle Ramin Matin,

-Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu: "Entelköy Efeköy'e Karşı" filmiyle Ayşe Bosse,

-Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu: "Aşk ve Devrim" filmiyle Gün Koper,

-"Ulusal Belgesel Film Yarışması" ödülleri-

Ceylan Özçelik, Çayan Demirel, Mihriban Sezen, Nazmi Ulutak ve Şehbal Şenyurt'tan oluşan seçici kurulun, "Ulusal Belgesel Film Yarışması Kategorisi"nde ödüle değer gördüğü filmler ise şunlar:

-En İyi Belgesel Film (Öğrenci): "Cneydo" filmiyle Hüdai Ateş,

-En İyi Belgesel Film (Profesyonel): "Geçmiş Mazi Olmadı" filmiyle Mehmet Özgür Candan,

-Seçiciler Kurulu Özel Ödülü: "Canbaz" filmiyle Sedat Aygün,

-Ödül alan kısa filmler-

Umut Tümay Arslan, Kerem Akça, Özgür Doğan, Bora Gökşingöl ve Özgü Namal,

"Ulusal Kısa Film Yarışması" bölümünde "En İyi Kurmaca" ödülünü "Ali Ata Bak" adlı filmiyle Orhan İnce'ye, "En İyi Deneysel" ödülünü "İnfantil Amnezi" filmiyle Can Mengilibörü'ye, "En İyi Canlandırma" ödülünü "Magnus Nottingham" filmiyle Ayçe Kartal'a ve "Seçiciler Kurulu Özel Ödülü"nü ise

"Kız Çocuğu" filmiyle Hakan Berber'e verdi.

- ANKARA

23. Ankara Uluslararası Film Festivali

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title