2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü Bursagaz'ın

2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü Bursagaz'ın

Kalite Derneği (Kalder) Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Busiad) Tarafından Ortaklaşa Düzenlenen '2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü'nün Sahibi Bursagaz Oldu. Bursa Anadolu Lisesi İse, Aynı Yarışma Kapsamında '2006 Jüri Eğitimde Kalite Teşvik Ödülü'ne Layık Görüldü.

2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü Bursagaz'ın

Kalite Derneği (KALDER) Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) tarafından ortaklaşa düzenlenen '2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü'nün sahibi Bursagaz oldu. Bursa Anadolu Lisesi ise, aynı yarışma kapsamında '2006 Jüri Eğitimde Kalite Teşvik Ödülü'ne layık görüldü.

2006 Bursa Kalite Ödülleri'nin sahipleri, Almira Otel'de düzenlenen bir törenle kamuoyuna açıklandı. Çok sayıda protokol üyesinin ve davetlinin katıldığı törende, 2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü'ne Çalık Grubu şirketlerinden Bursagaz layık görüldü. Bursagaz adına ödülü, Vali Nihat Canpolat, KALDER Bursa Şubesi Başkanı Sami Erol, BUSİAD Asbaşkanı Arif Özer ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Enis Yeter'in elinden Genel Müdür Ertuğrul Altın aldı. Törende ayrıca Bursa Anadolu Lisesi'ne 2006 Bursa Jüri Eğitimde Kalite Teşvik Ödülü verildi. Bursa Anadolu Lisesi'nin ödülünü, KALDER Bursa Şubesi Başkanı Sami Erol ve BUSİAD Asbaşkanı Arif Özer'in elinden Okul Müdürü Özer Aktepe aldı. Törende, 2006 Bursa Kalite Ödülleri'ne sahip olmak için gayret gösteren 4 kuruma da birer katılım beratı verildi.

Derece alanların açıklanmasından önce bir konuşma yapan 2006 Bursa Kalite Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı Aydın Kuzaltı, kalite ödülü için yarışan tüm kurumları tebrik ederek, "Bu seneki yarışmamıza 2'si devlet, 2'si özel 4 kurum katıldı. Bu kurumları, ödül sürecine katıldıkları için tebrik ediyorum. Bu yarışma Bursa'nın rekabet gücünü artırmak, Bursa'yı tanıtmak için yapılıyor. Bursa hep değişik unvanlarla anılıyor. Aslında 'Yeşil Bursa' ve benzeri unvanların üzerine artık 'Kalite Şehri Bursa' demek lazım. Çünkü Bursa kalite sürecini aştık. Rotayı Avrupa Kalite Ödülü'ne çevirdik. Türkiye ve Avrupa'da Bursa bayrağını gururla taşıyacağımıza inanıyorum" dedi.

Tören kapsamında söz alan KALDER Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Gürhan Akdoğan ise, kalite ödülü sürecinin artık Bursa'nın bir markası olduğunu ifade ederek, "Bugüne kadar Ulusal Kalite Ödülü yarışmasına toplam 130 kurum katılmıştır. Bu 130 kurumun 40'ını Bursalı kurumlar oluşturmaktadır. 40 kurumun 14'ü devlet kurumudur ve bunun 12'si okul, 2'si de hastanedir. Bu tablo, KALDER Bursa Şubesi için çok büyük bir başarıdır. Bursa sözde değil özde kalite şehri olmuştur, bunu ispat etmiştir" diye konuştu.

BUSİAD Asbaşkanı Arif Özer de yaptığı konuşmada, kalite ödülü sürecini KALDER Bursa Şubesi'yle birlikte yaklaşık 9 yıldır devam ettirdiklerini hatırlatarak, "Bu yarışmaya katılan herkes kazançlı, kaybeden yok. Yarışmaya katılan kurumlara baktığımızda, kendilerini sürekli yukarıya taşıdıklarını görüyoruz. Ödül gelmese de yarışmanın peşini bırakmayalım, Önemli olan bunu devam ettirmek" şeklinde konuştu.

2006 Bursa Kalite Ödülleri için 'Özel Kuruluşlar Kategorisi'nde Bursa Ecza Kooperatifi ve Bursagaz, Kamu Kuruluşları Kategorisi'nde de Bursa Anadolu Lisesi ile Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi yarıştı.

(EŞ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA