2. Altın Baklava Film Festivali" Ödül Töreni - Gaziantep
Haberler » Kültür Sanat » 2. Altın Baklava Film Festivali" Ödül Töreni - Gaziantep - Haberler

2. Altın Baklava Film Festivali" Ödül Töreni - Gaziantep

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Konferans salonundan detay Jüriyi oluşturan ünlüler Yarışmaya giren filmler Yönetmenlerin ödüllerini alması National Geographic dergisinin yayın yönetmeni Nesibe Bat, öğrencilerle söyleşi gerçekleştiresi "2. Altın Baklava Film Festivali" ödül töreni Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Baklava Film Festivali'nde dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri verildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Konferans salonundan detay

Jüriyi oluşturan ünlüler

Yarışmaya giren filmler

Yönetmenlerin ödüllerini alması

National Geographic dergisinin yayın yönetmeni , öğrencilerle söyleşi gerçekleştiresi "2. Altın Baklava Film Festivali" ödül töreni

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Baklava Film Festivali'nde dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri verildi.

HKÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, yarışmada ödüle layık görülen eserlerin gösterimi yapıldı. Jüri başkanlığını Prof. Dr. Edibe Sözen'in yaptığı yarışmanın jüri üyeleri ise Aytekin Çakmacı, Dilek Takımcı, Nesibe Bat ve oyuncu Hüseyin Avni Danyal'dan oluştu.

Törende, kurmaca dalında Gökhan Altuntaş birinci, Turan Hasdalı ikinci, Orhan İnce üçüncülüğe, Enes Polat ise mansiyon ödülüne layık görüldü. Mustafa Koçoğlu'nun birinci olduğu belgesel dalındaki kategoride de Baran Vardar ikinci, Bedirhan Dökmenoğlu üçüncü seçildi, Koray Söğüt ise mansiyon ödülü kazandı.

HKÜ Rektörü Prof. Dr. , yaptığı konuşmada, üniversite olarak kentle bütünleşmeyi ve kentin değerlerine yeni değerler katmayı arzuladıklarını söyledi. Bu kapsamda hayata geçirilen festivalin bir yandan kentin tanıtımına farklı bir pencere açarken öte yandan da kentin kültürel yaşantısını renklendirdiğini anlatan Yılmaz, başarılı bir üniversite adını ancak bu hedefleri gerçekleştirerek elde edebileceklerine inandığını kaydetti.

Bu arada, ödül töreni öncesinde National Geographic dergisinin yayın yönetmeni Nesibe Bat, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: 2. Altın Baklava Film Festivali" Ödül Töreni - Gaziantep

Manşet

Haberler