1919 Metrelik Bayrak Yürüyüşü

1919 Metrelik Bayrak Yürüyüşü

- 1919 metrelik bayrak yürüyüşüSAMSUN - Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'nci yıl kutlamaları kapsamında, 'Bayrak Yürüyüşü' yapıldı.

- 1919 metrelik bayrak yürüyüşü

SAMSUN - Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'nci yıl kutlamaları kapsamında, 'Bayrak Yürüyüşü' yapıldı.
Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organize ettiği sahil yolundaki yürüyüşte 1919 metrelik Türk bayrağı açıldı. İlçede bulunan Çobanlı İskelesinden başlayan yürüyüş sahil boyunca devam ederek Atakum Gençlik Merkezi'nde son buldu.
Yürüyüş sonrasında hazırlanan platformda kısa bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bugün hava muhalefeti nedeniyle bazı programlarımız Samsun'da iptal oldu. Gerçekleştirilemeyen programlar yarın gerçekleşecek. Ben bayrak yürüyüşünüzden dolayı herkese teşekkürlerimi sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Bazı hainler istedikleri kadar plan yapsın ya da ne yaparsa yapsın Türkiye Cumhuriyeti'ni kimse bölemeyecektir" dedi.
Samsun Valisi İbrahim Şahin'de yürüyüşe katılımın büyük olmasından dolayı vatandaşlara teşekkür etti.
Yürüyüşe ayrıca Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Etkinlikler daha sonrasında halk oyunları gösterisi ve havai fişek gösterileriyle son buldu.