Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınali Yıldırım: "12 Eylül'de Adalet Yolunu Açacaksınız"

Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınali Yıldırım: "12 Eylül'de Adalet Yolunu Açacaksınız"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin Duble, Hava ve Demiryollarını Kendilerinin Açtığını Belirterek, "12 Eylül'de Adalet Yolunu Siz Açacaksınız. Hazır Mısınız? 12 Eylül'de Adalete Oy Atmaya?" Dedi.

Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınali Yıldırım:
11.07.2010 21:50 | Son Güncelleme: 11.07.2010 21:50

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin duble, hava ve demiryollarını kendilerinin açtığını belirterek, "12 Eylül'de adalet yolunu siz açacaksınız. Hazır mısınız? 12 Eylül'de adalete oy atmaya?" dedi.

Uçakla Çaycuma Havaalanı'na inen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı, Zonguldak Valisi Erdal Ata, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan ve Polat Türkmen, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, belediye başkanları ve daire müdürleri karşıladı. Bakan Yıldırım sahil yolu projesini yerinde incelemek için Zonguldak kent merkezine Filyos, Çatalağzı ve Kilimli beldelerinden gitti. Filyos Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara seslenen Yıldırım, Filyos Vadi Projesi'ni bu yıl içerisinde yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkaracaklarını açıklayarak, "25 yıl önce burasının 6-7 milyon metrekarelik kısmının kamulaştırma işleri tamamlanmış ama maalesef yıllarca üzerinde hiçbir işlem yapılmamış. Şimdi buraya limanı, endüstri tesisleri, serbest bölgesi ile birlikte büyük bir cazibe alanı, bölgenin parlayan yıldızı haline getireceğiz. Bunun için yolun çoğu gitti azı kaldı. Bu yıl içerisinde limanın yap-işlet-devret modeli ile yapılması için ihaleye çıkacağız, son hazırlıklar tamamlanıyor" dedi.

Zonguldak'ta yapımı süren duble yol çalışmalarına değinen Yıldırım, İstanbul -Zonguldak yolunun 6 saat olmasına rağmen 11,5 saat demesi dikkat çekti. Bakan Yıldırım şöyle konuştu:

"Artık 5-6 saatlik Ankara-Zonguldak yolu 2-2,5 saate iniyor. İşte hizmet bu, dağları deliyoruz. Ereğli-Akçakoca üzerinden ve oradan devam edecek İzmit-İstanbul'dur. Şimdi bu yıl Sakarya'dan Karasu'ya demir yolu inşaatı ihalesine çıkıyoruz. Ondan sonra adım adım bu tarafa geleceğiz. Artık 11,5 saat süren İstanbul yolculuğu yok. Duble yollarla çığır açtık. Türkiye çapında 12 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Cumhuriyet tarihinde 2002'ye kadar yapılan yolun 2 katını yaptık"

12 EYLÜL'DE ADALET YOLUNU SİZ AÇACAKSINIZ

Yıldırım referandumla ilgili olarak ise, "Şu anda devam eden 2 bin 500 kilometre yeni tren yolu var, yıllardır hiç yapılmamış. Başkaları laf etmekten yoruluyor, biz hizmet yapmaktan yorulmuyoruz. Türkiye'nin önü açılmıştır. Duble yolları, hava yolları, demir yollarını ve yollarınızı biz açtık, 12 Eylül'de de adalet yolunu siz açacaksınız. Hazır mısınız? 12 Eylül'de adalete oy atmaya?" diye konuştu. Yıldırım'ın konuşması sık sık vatandaşlar tarafından alkışlarla kesildi.

Filyos Vadisi'nde incelemelerde bulunurken Yıldırım yanına gelen 72 yaşındaki Ahmet Çakar isimli köylüye projenin yapılacağını söyledi. Ahmet Çakar baş parmağıyla işaret parmağının arasını göstererek, "Ne kadar kaldı yapılmasına? Şu kadar var mı?" dedi. Yıldırım ise "Eli kulağında, az kaldı" diyerek cevap verdi. Yıldırım proje kapsamında liman ve fabrikalar yapılacağını anlattı. Ahmet Çakar bakana hangi partiden olduğunu sorarken, AK Parti cevabını alınca, "Buraya başka bakanlarda geliyor. Geliyorlar, asıyorlar, kesiyorlar sonra yallah. Geçen seneydi demi geçen sene" dedi. Araya giren AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise "Eskidendi o eskiden" derken, Yıldırım ise gülerek vatandaşa teşekkür etti.

Seçkin KIRARSLAN-Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)

GÖRÜNTÜLER GEÇİLECEK.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınali Yıldırım: "12 Eylül'de Adalet Yolunu Açacaksınız" - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 08:15:07. #1.14#
title