Zonguldak'taki vaka sayıları alarm vermeye başladı! Yoğun bakım ünitelerinin yüzde 100'ü dolu - Haberler
Haberi Paylaş

Zonguldak'taki vaka sayıları alarm vermeye başladı! Yoğun bakım ünitelerinin yüzde 100'ü dolu

Demirören Haber Ajansı / Gürkay Gündoğan - Haberler | Güncel

Zonguldak'ta koronavirüs vakalarındaki hızlı artış korkuturken, yoğun bakım ünitelerinin yüzde 100'ünün dolu olduğu öğrenildi. Durumla ilgili konuşan Başhekim Op. Dr. Hasan Tosun, "Durum şimdilik kontrol altında, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" diyerek 'ikinci dalgayı yaşadıklarını' belirtti.

Zonguldak kent merkezi ve ilçelerinde koronavirüs vakalarındaki hızlı artış dikkat çekiyor. 600 bin nüfuslu kentte, alınan tüm önlemlere ve yapılan tüm uyarılara karşın vaka sayısındaki artış nedeniyle hastanelerde yoğun bakım üniteleri, yüzde 100 doluluk oranıyla çalışmaya başladı.

"YÜZDE YÜZ DOLULUK ORANI İLE ÇALIŞIYORUZ"

Kızılay'ın maske bağışı sırasında konuşan Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Tosun, kent genelindeki hastanelerin yoğun bir dönemden geçtiğini söyledi. Halkı tedbirleri daha sıkı uygulamaya davet eden Tosun şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye çapında yoğunluğu görüyorsunuz. Zonguldak ilimiz ve hastanemiz çok yoğun. Zonguldak ilinde yoğun bakım olarak neredeyse yüzde 50'ye yakın kapasiteyle yüzde 100 doluluk oranında çalışmaktayız. Vatandaşların pandemi döneminde hassasiyetlerinin çok daha artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bakanlığımız da açıkladı, tedbirlerin ağırlaşacağı malum. Bu arada sağlıkçılarımızın yükü bir iken ona çıktı. Sağlıkçıların bulaş riski vatandaşlara göre 10-15 kat fazla. Onun için bazı aksaklıklar olabiliyor. Acilde hastalar bekleyebiliyor ama şu ana kadar çözümsüz bir durum olmadı. Planlamalar yapılıyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.Vatandaşlardan Murat Coşgun, kısıtlamaların daha sert uygulanması gerektiğini ifade ederek, "İnsanlar dikkat etmesi gerekiyor. Son zamanlarda bölgemizde çok artış var. Eskisinden daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. İkinci bir dalgayı yaşıyoruz." dedi.Fatma Çolak ise halkın tedbirlere uymadığını söyleyerek, "İnsanlarımız çok dikkatsiz. Maskeler kollarında, ellerinde. Bunu takmadığımız sürece hiçbir zaman düzelmez bu. Alışveriş merkezilerinde insanlar birbirine sürtünüyor. Sokaklarda durum kötü".

Zonguldak'taki vaka sayıları alarm vermeye başladı! Yoğun bakım ünitelerinin yüzde 100'ü dolu

KENT GENELİNDE BİR HAFTADIR DENETİM YAPILIYOR

Bu arada, kent genelinde son 7 günde yapılan denetimlerde 29 iş yerine uyarı, 8 iş yerine ikinci uyarı ve ceza, 41 iş yerine izolasyon cezası kesildi. Karantina altında olanlar ise 18 bin 168 kez denetlendi.

Zonguldak'taki vaka sayıları alarm vermeye başladı! Yoğun bakım ünitelerinin yüzde 100'ü dolu

Demirören Haber Ajansı / Gürkay Gündoğan - Son Dakika Haberleri

Mustafa Kemal Atatürk, Hasan Tosun, Zonguldak, Kızılay, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (16)
Misafir 37:Valla Zonguldak ta zerre denetim yok dolmuşlar ayakta yolcu doluydu bişey desen hepsi dayı trafik ci arkadaşlar SGK binasının arasında oturmada vali olsun emniyet müdürü olsun bunu nasıl görmüyor hayret çay ocakları üst üste dışarda çocuklar maske yok ona buna takılmalar gerçekten kabine devletimi muz devletimi ikisi arasında bişey bu kadar aciz yönetim olamaz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Erhan:Zonguldak diyorsun 30-40 kişilik yoğun bakımı var zaten sanki Zonguldak nüfusu on milyon da abartıyorsunuz yaaa Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Cns:Yoğun bakım ne zaman boş kaldı ki? Pandemiden önce de öyleydi sonrasında da hep böyle olacak Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title