Zonguldak Dere Islah Çalışması Sırasında Mermer Atölyesi Çöktü

Zonguldak Dere Islah Çalışması Sırasında Mermer Atölyesi Çöktü

Dere ıslah çalışması sırasında mermer atölyesi çöktüZonguldak'ın Kozlu İlçesi'nde Devlet Su İşleri'nin dere ıslah çalışması sırasında sanayi sitesi içerisindeki mermer atölyesinin bir bölümü çöktü.

Zonguldak Dere Islah Çalışması Sırasında Mermer Atölyesi Çöktü

Dere ıslah çalışması sırasında mermer atölyesi çöktü

Zonguldak'ın Kozlu İlçesi'nde Devlet Su İşleri'nin dere ıslah çalışması sırasında sanayi sitesi içerisindeki mermer atölyesinin bir bölümü çöktü. Atölyenin çökme anı ve sonrasında yaşananlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Devlet Su İşleri'ne ait iş makineleri, Kozlu Sanayi Sitesi'nin yanından akan Kozlu Deresi'nde ıslah çalışması yapmaya başladı. Öğle saatlerinde iş makinesinin derenin içinde çalıştığı sırada sanayi sitesinde bulunan tek katlı mermer atölyesinin bir bölümü çöktü. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar oluştu. İşyeri sahibi Ali Gökçe, maddi zararının 1 milyon liraya yakın olduğunu söyledi. Yetkililerin 10 gündür derenin içinden toprak aldığını ve bunun tehlikeli olduğunu defalarca söylemelerine rağmen önlem alınmadığını anlatan Gökçe, "Biz buranın çökebileceğini söyledik ama dinletemedik. İş yerimin yarısı çöktü. Çalışanlarım son anda fark etmiş ve atölyeden çıkmışlar" dedi.

ÇÖKME ANI CEP TELEFONU KAMERASINDA

Mermer atölyesinde çalışan 32 yaşındaki Muzaffer Çiv, cep telefonu kamerasıyla çökme anını görüntüledi. Görüntülerde, atölyeden gelen çatırtı sesleri ve etrafta korku içinde dolaşan insanlar görülüyor. Kısa sürede büyük bir gürültüyle çöken atölyenin ardından, yolda duran bir otomobilde çevredekiler tarafından kaldırılarak güvenli yere alınıyor.