Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği'nin "Birlikteyiz" Projesi Start Aldı

Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği'nin "Birlikteyiz" Projesi Start Aldı

Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Avrupa Birliği Projeleri Kapsamında Hazırladığı "Birlikteyiz" Projesi, Start Aldı. Proje Kapsamında Romanya, Belçika, Portekiz ve İtalyan İşadamlarının Temsilcileri Olan 30 Kişilik Genç Bir Grup Yozgat'a Geldi.

Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği'nin

Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında hazırladığı "Birlikteyiz" projesi, start aldı. Proje kapsamında Romanya, Belçika, Portekiz ve İtalyan işadamlarının temsilcileri olan 30 kişilik genç bir grup Yozgat'a geldi.

Proje kapsamında aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 30 kişilik bir grup, Yozgat'ta gezi ve incelemelerine başladı. Yozgat'ın tarihi ve turistik yerlerini gezen ekip, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'i de ziyaret etti. Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer tarafından verilen öğle yemeğinde gazetecilere bilgi veren Yozgat İşadamları Derneği'nin Proje Koordinatörü Zeliha Akar, projenin 6 ay önce yapıldığını ve ilk adım olarak Yozgat'ın tarihi ve turistik potansiyeli ile jeotermal kaynaklar

hakkında çalışmaların yapılacağını belirterek, "Yozgatlı işadamları tarafından hazırlanan projemiz, AB kaynakları tarafından finanse edilmektedir. Proje kapsamında Yozgat'ın turizm potansiyeli, jeotermal kaynakları hakkında Romanya, Portekiz, Belçika ve İtalya'dan gelen heyetimiz yerinde inceleme yapıyor. Gelen heyet içinde üniversite öğrencileri ve değişik yatırımcı şirketlerin temsilcileri bulunmaktadır" dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ise, Yozgat'a yatırımcıyı çekmek için işadamlarına Yozgat'ı çok iyi bir şekilde tanıtmak gerektiğini belirtti.

Belediye sosyal tesislerini gezen yabancı gençler, gözleme yapan bayanlarla kısa bir sohbet ettikten sonra hamur açtı. Türk kahvesi de için gençler proje koordinatörü Zeliha Akar'a fal baktırdı.

(ÖE-MÇ-OK-Y)