Başbakan Yıldırım'ın Sözleri Salonda Kahkahalara Neden Oldu

Başbakan Yıldırım'ın Sözleri Salonda Kahkahalara Neden Oldu

Londra'da yatırımcılarla toplantı düzenleyen Başbakan Yıldırım, uzun bir konuşma yaptı. Konuşmanın sonunda "Biraz uzun olmuş kusura bakmayın ben de yeni gördüm" diyen Yıldırım, salondakileri güldürdü.

Londra'da temaslarına devam eden BAşbakan Binali Yıldırım, yatırımcılarla bir araya geldi.

Türkiye'nin cazibe merkezi olduğunu belirten Yıldırım, "Türkiye, İngiliz yatırımcılara ciddi imkanlar sunuyor. Yatırırsanız kazanırsınız. Hepinizi Türkiye'ye yatırım yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Yıldırım, Brexit sonrası İngiltere ile çalışmaların yoğunlaştırılması amacıyla karşılıklı ekipler kurduklarını ifade etti.

İNGİLTERE'NİN EN BÜYÜK BEYAZ EŞYA ÜRETİCİSİ TÜRK FİRMA

"Birleşik Krallık'ın en büyük beyaz eşya üreticisi bir Türk firması, bunun gururunu duyuyoruz. Benzersiz coğrafi konumu, dinamik ekonomisi, genç nüfusuyla Türkiye de İngiliz yatırımcıları için ciddi imkanlar sunmaktadır. Bugün ülkemizde yaklaşık 3 bin İngiliz firmasının yatırım tutarı 10 milyarı aşmıştır. Hiçbir ülke bizde terör olmaz diye bir şey söyleyemez," diyen Yıldırım, "Yatırırsanız kazanırsınız. Hepinizi Türkiye'ye yatırım yapmaya davet ediyorum" diyerek sermaye ve yatırım davetinde bulundu.

HEM GÜLDÜ, HEM GÜLDÜRDÜ

Uzun konuşması boyunca ikili ilişkilerin önemine ve Türkiye'nin önemine vurgu yapan Yıldırım, konuşmasının sonunda "Hepinize teşekkür ederim" dedikten sonra konuşmasının uzunluğuyla ilgili "Biraz uzun olmuş kusura bakmayın ben de yeni gördüm" yorumu yapınca hem kendini gülmekten alamadı, hem de salondakileri güldürdü.