Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde 91 Ülkeden Bin 800 Öğrenci Eğitim Görecek

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde 91 Ülkeden Bin 800 Öğrenci Eğitim Görecek

Başbakan Binali Yıldırım, "Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin önemli bir özelliği, öğrenci sayısına oranla en fazla yurt dışından öğrencisi olan üniversitemiz.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde 91 Ülkeden Bin 800 Öğrenci Eğitim Görecek

Başbakan Binali Yıldırım, "Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin önemli bir özelliği, öğrenci sayısına oranla en fazla yurt dışından öğrencisi olan üniversitemiz. 91 ülkeden bin 800 öğrenci burada okuyacak, burada geleceğe hazırlanacak ve memleketlerine döndüklerinde ülkemizin gönüllü elçisi olacaklar" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Külliyesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Hava soğuk fazla uzun konuşmak istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım sizlere hitap edecek. Şu kadar söylemek istiyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımızı başbakanlığı zamanında üniversitelerin memleketin her tarafına yayılması çerçevesinde 76 üniversiteye 117 tane ilave üniversite açtık. Üniversitesi olmayan hiçbir il bırakmadık. Dolayısıyla üniversitelerin yurdumuzun her köşesinde var olması, geleceğimiz olan gençlerin, sizlerin en iyi şekilde yetişmesi anlamına geliyor. Ankara Yıldrırım Beyazıt Üniversitesi de Yıldırım Beyazıt'ın ecdadımızın şanına yakışır, bizim kültürümüzü, tarihimizi, kimliğimizi en iyi şekilde temsil edecek, ruhu olan bu kampüsün yapılmış olması da ayrıca iftihar meselesidir. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın bizatihi talimatlarını uygulayarak kendi tarihimize uygun bir kampüs oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, TOKİ ve Yıldırım Beyazıt Üniversitemize teşekkür ediyoruz. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin önemli bir özelliği öğrenci sayısına oranla en fazla yurt dışından öğrencisi olan üniversitemiz. 91 ülkeden bin 800 öğrenci burada okuyacak, burada geleceğe hazırlanacak ve memleketlerine döndüklerinde ülkemizin gönüllü elçisi olacaklar. Hem size bir müjde hem de Çubuklulara bir müjdemiz var, onu da Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak" ifadelerini kullandı. - ANKARA