YGM'li Gençler Camide

17.10.2014 12:57 | Son Güncelleme: 17.10.2014 12:57
YGM'li Gençler Camide

Urfa'da Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde gençlik merkezi gönüllüleri kent merkezindeki Özlek Camii'ne giderek temizlik çalışmalarına katıldı.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi Camii Ve Gençlik Haftası münasebetiyle Yenişehir semtinde Özlek Camii'ni ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının "Geç kalma, genç gel" projesi kapsamında camiiye giden YGM üyesi gençler, önce burada temizlik çalışmalarına katıldı ardından camii imamı Mustafa Yunusoğlu ile ahlak ve edep üzerine kısa sohbet yaptı.

Etkinlik ile ilgili Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, "Yaptığımız bu etkinlik ile gençlerimiz camiye alışacak cami adabını kazanacak ve zararlı alışkanlıklardan uzaklaşacaktır. Bu anlamda gençlerimiz topluma kazandırmak için YGM olarak elimizden ne geliyorsa yapıyoruz.". dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Murat Önen ise "Gençlik ve Camii haftası nedeniyle gençlerimiz camiye giderek camii temizliği yaptı. Temizlikten sonra camii imamı gençlere gençliğin önemini belirterek ahlak ve edep üzerine sohbet gerçekleştirdi. Bu güzel hafta gençlerimizin ilgi göstermeleri bizleri gururlandırdı" diye konuştu.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Kaynak: Temsilci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title