Yeşilçam'ın Cinsel İçerikli Film Yıldızı Meğerse Erkekmiş

Yeşilçam'ın Cinsel İçerikli Film Yıldızı Meğerse Erkekmiş

05.03.2018 09:23 | Son Güncelleme: 05.03.2018 09:27

70'li yıllarda Yeşilçam'da oynadığı cinsel içerikli filmlerle tanınan Emel Aydan'ın 20'li yaşlarda İtalya'da ameliyat olarak cinsiyet değiştirdiği ortaya çıktı.

Yeşilçam'ın cinsel içerikli filmlerinde oynayan Emel Aydan, meğerse erkekmiş. Erkek olduğunu kimsenin fark etmediği Aydan'ın, İtalya'da geçirdiği ameliyat sonrası yaşamını kadın olarak sürdürüp çok sayıda filmde rol aldığı hala birçok kişi tarafından bilinmiyor.

Sözcü'de yer alan habere göre, 70'li yıllarda Yeşilçam'da oynadığı cinsel içerikli filmlerle tanınan Emel Aydan, Türk şöhret dünyasının ilk transeksüeli olarak tarihe geçti.

EKONOMİK NEDENLER MECBUR BIRAKTI

Birçok ünlü isim o dönemde ekonomik nedenlerle cinsel içerikli filmlerde rol almayı istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kaldılar. Erotik filmlerin en aranılan oyuncularının başında ise Aydemir Akbaş, Zerrin Egeliler, Arzu Okay, Mine Mutlu, Ali Poyrazoğlu, Hadi Çaman, Mine Soley, Emel Aydan gibi isimler geliyordu.

20'Lİ YAŞLARA KADAR ERKEK OLARAK YAŞADI

Ancak bu isimler arasında bulunan Emel Aydan'ın diğerlerinden hayli farklı bir hayat hikayesi var. Aydan, 20'li yaşlarına kadar erkek olarak yaşadı. 1951 yılında dünyaya gelen Emel Aydan, 20'li yaşlarda İtalya'da ameliyat olarak cinsiyet değiştirdi. Asıl isminin ise Erdoğan Kaşif olduğu öğrenildi.

Yeşilçam'ın Cinsel İçerikli Film Yıldızı Meğerse Erkekmiş

Manşet Haberler

title