Yerli ve Milli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler

Yerli ve Milli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler

Türkiye'nin yıllardır özlemini çektiği otomobil sonunda tasarlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşmayla birlikte tanıtıldı Tüm Türkiye'nin, hatta tüm dünyanın merakla beklediği Türk otomobili TOGG resmi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdiği konuşmayla birlikte tanıtıldı. Tasarımıyla kendisini gören herkeste hayranlık uyandıran TOGG tasarım ve SUV segmentiyle ilgili olarak konunun profesyonellerinden de geçer not aldı.

Yerli ve Milli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler
30.12.2019 07:08 | Son Güncelleme: 30.12.2019 07:08

Türkiye'nin yıllardır özlemini çektiği otomobil sonunda tasarlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşmayla birlikte tanıtıldı

Tüm Türkiye'nin, hatta tüm dünyanın merakla beklediği Türk otomobili TOGG resmi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdiği konuşmayla birlikte tanıtıldı.

Tasarımıyla kendisini gören herkeste hayranlık uyandıran TOGG tasarım ve SUV segmentiyle ilgili olarak konunun profesyonellerinden de geçer not aldı.

Elektrikli otomobil olarak tanıtılan TOGG 200 beygir gücünün yanında 500 km menziliyle oldukça dikkat çekişci verilere de sahip.

2022 yılında seri üretim olarak piyasaya sunulması beklenen markanın ilk üretim adedi ise 30.000 olarak belirlenmiş.

Türk Polis ve Jandarma Teşkilatının birbiri ardına yaptığı açıklama ve örnek tasarım çalışmasıyla gönülleri fetheden modellerin satışa sunulmasını tüm Türkiye dört gözle bekliyor.

2022 yılında fabrika üretiminin tamamlanmasının ardından satışa çıkarılacak olan modellerin fiyatı henüz netlik kazanmamışken, 5 farklı model olarak üretime geçilmesinin planlandığı biliniyor.

@YuksekTeknoloji

Kaynak: Yüksek Teknoloji

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Yerli ve Milli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 11:50:34. #1.15#
title