Yerköy'de Öğrencilere Kitap Hediye Edildi

Yerköy'de Öğrencilere Kitap Hediye Edildi

Yerköy’de öğrencilere kitap hediye edildi.

Yerköy'de Öğrencilere Kitap Hediye Edildi

Yerköy'de öğrencilere kitap hediye edildi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Kitap Gönülleri Platformu tarafından yürütülen "Ödünç Kitap Projesi" kapsamında Fetih Gençlik Merkezi öğrencilerine Ömer Sevinçgül'ün"Kalbinin Sahibine Emanet Ol" isimli kitabı hediye edildi.

Hediye Kitap Projesi hakkında bilgi veren Kitap Gönüllüleri Platformu Yerköy Temsilcisi Sebahattin Bircan,"İstanbul'da bir grup gönüllü iş adamı tarafından başlatılan ve yerel ayağı yine bir grup kitap gönüllüsü tarafından yürütülen projenin amacı, kitap okunmasını sağlamaktır. Bunun için belirlenen kitaplar, her ay aralarında Yozgat'ın da olduğu Türkiye'nin değişik illerine hediye edilmek üzere gönderilmektedir" dedi.

Hediye kitapların üzerine"Lütfen bu kitabı okuduktan sonra başkasına hediye ediniz" . Bir hayra sebep olan onu yapan gibidir. Hadis-i Şerifin yazılı olduğunu ifade eden Bircan, "Öğrencilerimiz bu kitapları okuduktan sonra okumayan bir başka arkadaşına vermektedir. Son üç yıldır yaptığımız gibi bu sene gelen kitaplarımızı da ilçemizde SODES kapsamında kurulan Fetih Gençlik Merkezi öğrencilerimize hediye ettik. Umarım öğrencilerimiz kitapları okuyup başkalarına hediye ederler ve proje hedeflerine ulaşırız" diye konuştu. - YOZGAT