Haberler

Usta yazar Rasim Özdenören, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı

Yerel Haberler

Türk edebiyatının usta yazarlarından ve 7 Güzel Adam'ın son temsilcisi Rasim Özdenören, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladı. Cenaze namazına katılanlara hitap eden Erdoğan, "Bizler gerek köşe yazıları ile gerek tüm eserleri ile yakın dostluğumuzda Rasim ağabeyimiz '7 Güzel Adam'ın sonuncusuydu. Şimdi hep birlikte Rasim ağabeyimizi hakka uğurluyoruz" dedi.

Enfeksiyon nedeniyle bir aydır müşahede altında tutulduğu Ankara Cebeci'deki Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde 82 yaşında hayatını kaybeden Türk edebiyatının usta yazarlarından Rasim Özdenören, son yolculuğuna uğurlandı. Özdenören için Eyüp Sultan Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

İkindi namazını müteakip düzenlenen cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ankara Valisi Vasip Şahin, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Nuri Kabaktepe, yazar İskender Pala katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

Cenaze namazına katılanlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim bizleri sevgili habibinin 'liva-ül hamd' ismiyle müsemma sancağı altında haşrü cem eylesin. Tüm ailesi, tüm onun izleyenleri, okurları, hep birlikte tezkiyemizi yaptığımız gibi inşallah Rasim Ağabeyimizin ebedi alemde birlikte olmak, onun eserleriyle onu yaşamak, bizler için çok daha farklı olacak, bizlere ayrı bir güç katacaktır, buna inanıyoruz. Çok çok farklı bir insan, adeta medeniyetimizin inşasında ayrı bir konumu, ayrı bir yeri olan insan. Böyle bir ağabeyimizi, böyle bir büyüğümüzü bugün hep birlikte Hakk'a uğurluyoruz. Sizlerin buradaki tezkiyesi zaten onun için her şeyi ifade ediyor. Çok fazla söze hacet yok." dedi.

7 Güzel Adam'ın son temsilcisi Özdenören, geçtiğimiz yıl Kovid-19'a yakalanmış ve iki ay süren tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Eyüp Sultan Camii Rasim Özdenören Yerel Güncel Haberler

title