Haberler

Yapılan Darbe Millete Çarpmış ve Püskürtülmüştür"

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, Fetullahçı terör örgütü tarafından 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin millete çarptığını ve püskürtüldüğünü söyledi.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, Fetullahçı terör örgütü tarafından 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin millete çarptığını ve püskürtüldüğünü söyledi.

Darbelerin Türkiye'ye her zaman zarar verdiğini, millet iradesine saygının, demokrasinin temel unsuru olduğunu ve yönetimin ancak millet tarafından ve sandıkta değiştirilebileceğini belirten Altaç, Fetullahçı terör örgütü tarafından yapılan darbenin millete çarptığını ve yine millet tarafından püskürtüldüğünü kaydetti. Altaç "Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş iradesine ket vurmaya çalışan hain FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz akşamdaki darbe girişimi Allah'ın izni, devlet başkanımızın dirayetli duruşu, Başbakanımız ve hükümetimizin kararlılığı ve milletimizin kahramanca vermiş olduğu birlik ve beraberlik mücadelesi ile çok şükür püskürtülmüştür. Türkiye'yi karanlığa çekmek isteyen bu tür şer odaklar kendi karanlıklarında boğulacaklardır. Bu darbe girişiminde bulunan alçak FETÖ, ülkede vatandaşa kurşun sıkacak ve kendi meclisini dahi bombalayacak ihanetçilerin var olduğunu göstermiştir. Bizler gerektiğinde tüm fertleriyle inancı, vatanı, bayrağı, devleti uğruna savaşabilen, bunu göze alan bir milletiz ve bunu 15 Temmuz akşamı içimizdeki hainlere de, bizi bölmeye çalışan dış güçlere de çok iyi gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Kahramanca, iradesiyle seçmiş olduğu yöneticilerinin arkasında dimdik duran ve eğilmeyen halkımızdan Allah razı olsun. Bilinmelidir ki bu halk ancak Allah'ın huzurunda eğilecektir. İslam dünyasının umudu Türkiye'dir ve ülkemiz bu umudun şerefini, bu onurlu halkla nasıl taşıyacağını 15 Temmuz gecesi çok iyi göstermiştir" dedi.

"Milletin iradesinden başka iradeyi tanımayız"

79 milyon vatandaşa darbecilere karşı onurlu ve dimdik durduklarından dolayı teşekkür eden Altaç, millet iradesinden başka iradeyi tanımayacaklarını söyledi. Altaç, "Biz ASKON olarak ülkemize bu acıları yaşatanların peşinde olacağımızın sözünü veriyoruz. Bütün memleketimize geçmiş olsun. Bu gibi olayların tekrarı olmaması için hep beraber devlet başkanımızın, hükümetimizin yanında olduğumuzu ve 79 milyon vatandaşımız ile birlikte dimdik ayakta olduğumuzu belirtiyoruz. Allah'ın izni ile bundan sonra Türkiye'de hiçbir zaman darbeye tevessül olamayacaktır. Bu düşüncede olabilecek hainlerin cesaretleri ve güçleri milletten yedikleri son tokat ile bitmiştir. İnşallah bir daha da var olmamak üzere yok olmuştur. Aziz ve asil milletimizin iradesi her zaman ülkemize hakim olacaktır" şeklinde konuştu.

Altaç, tüm Diyarbakırlıları sağduyuya davet ederek vatandaşları provokasyonlara gelmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Aydın Altaç Diyarbakır Yerel Haberler

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title