Vergi Haftası - Haberler
Haberi Paylaş

Vergi Haftası

AA - Yerel
Vergi Haftası

Mardin'de 26.Vergi Haftası dolayısıyla Mardin-Şırnak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası başkanı Nurullah Budak, Mardin Defterdarı Zafer Güler'i makamında ziyaret etti.

Mardin'de 26.Vergi Haftası dolayısıyla Mardin- Şırnak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası başkanı Nurullah Budak, Mardin Defterdarı Zafer Güler'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Budak, verginin tarh, tahakkuk ve tahsilindeki zorlukları dile getirdi.

Budak, Mali Müşavirlerin vergi konusunda devlet ile idare arasında bir köprü görevi gördüğünü ve dolayısıyla her iki tarafa eşit mesafede olduklarını hatırlattı.

Muhasebe mesleğinde nitelikli eleman sıkıntısı çektiklerini, bu sorunu çözmek için Üniversite ile ortak eğitim programları hazırlıklarını yaptıklarını ve en kısa zaman da bu konuda girişimlere başlayacaklarını dile getiren Budak, " Biz üniversite ile ortak bir program geliştirerek öğrencilere vergi uygulamaları konusunda ders vermeyi planlıyoruz. Bu sayede üniversitedeki muhasebe öğrencileri de pratikte uygulamaların, işlemlerin nasıl yapıldığını daha iyi öğrenirler" dedi

Defterdar Güler ise Mali müşavirlerin idare açısından mükelleflere ulaşmalarında vasıta oldukları ve onlarsız verginin toplanmasının zor olduğunu, bu yüzden mali müşavirlerin mali sistem içerisindeki önemini vurguladı.

AA / Yerel

Zafer Güler, Şırnak, Mardin, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title