Haberler

Vali Vasip Şahin: "Hainler Geldikleri Gibi Gittiler"

Bağcılar Meydanı’ndaki vatan ve demokrasi nöbeti tutan binlerce ilçe sakini her gün tanınmış bir misafiri ağırlıyor.

Bağcılar Meydanı'ndaki vatan ve demokrasi nöbeti tutan binlerce ilçe sakini her gün tanınmış bir misafiri ağırlıyor. Türk bayrağını dalgalandıran kalabalığa seslenen İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Ülkemizi işgal etmek isteyen hainlere karşı hiç ümitsizliğe düşmedik. Bu hainler geldikleri gibi gittiler" dedi.

Bağcılar'daki vatan ve demokrasi nöbetine katılan İstanbul Valisi Vasip Şahin, ülkemizin 15 Temmuz'da büyük bir badire atlattığını belirtti. Bağcılar Meydanı'ndaki programda coşkulu kalabalığa hitap eden İstanbul Valisi Vasip Şahin, kandırılmış, ikna edilmiş, hipnozlu hainlerin ülkeyi karıştırmak isteyenlerin maşası olduğunu söyledi. Devletin tankı, uçağı ve silahıyla ülkemizi işgale yeltenen hainlere karşı milletin adeta sıra dağlar gibi durduğunu anlatan Şahin, "Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokağa çıkıp göğsünüzü siper ettiniz. Büyük oyunu bozdunuz" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde milletin tek yürek halinde FETÖ militanları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki uzantılarına karşı durduğunu anlatan Şahin, "Milletimizin tek yürek olacağını tahmin edemediler. Her görüşten insanımız meydanlara koştu. Kendini tankların önüne attı. Mermilere göğüs gerdi. Bu büyük tehdide rağmen her zaman milletimize güvendik. Hiç ümitsizliğe düşmedik. Bu hainler geldikleri gibi gittiler. Birliğimizi ve beraberliğimizi koruyalım. Yoksa dışarıdaki düşmanlarımız ile içerideki işbirlikçileri aynı oyunları yine oynamak isteyeceklerdir" şeklinde konuştu.

"Nene Hatunlarımız bitmez"

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ise yaptığı konuşmada 237 şehide Allah'tan rahmet dilerken, 2 binin üzerindeki yaralı gaziye de acil şifalar dileğinde bulundu. Milletin bir tarih yazdığını kaydeden Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz nasıl ki kahraman ecdadımızla gurur duyuyorsak, gelecek nesil de sizlerle gurur duyacak. Günümüzün Firavun'u ile askerlerinin ülkemizi işgal etmesine izin vermediniz. Bayrağın yere düşürülmesine izin vermediniz. Bizim Nene Hatunlarımız hiç bitmez."

ABD ile AB ülkelerinin hainlere sahip çıktığına da dikkat çeken Karaca, kimin yanında olduklarını ve kimin dostu olduklarını artık açık olarak açıklamaları gerektiğini sözlerine ekledi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Harun Karaca Vasip Şahin İstanbul Bağcılar Yerel Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title