Haberler

Ünüvar: "Ak Partisiz Koalisyon Olamayacağının Muhalefet de Farkında"

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Muhalefet partileri, AK Parti’yi denklemin dışında tutarak herhangi bir koalisyon formülünü hayata geçiremeyeceklerinin farkına varmış durumdalar” dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "Muhalefet partileri, AK Parti'yi denklemin dışında tutarak herhangi bir koalisyon formülünü hayata geçiremeyeceklerinin farkına varmış durumdalar" dedi.

AK Parti Adana Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Sadullah Kısacık, 7 Haziran Genel Seçimi sonrası teşekkür ziyaretlerini Ceyhan, Yumurtalık ve Seyhan ilçe teşkilatlarıyla sürdürdü.

Ünüvar, ziyaretlerde yaptığı açıklamalarda, teşkilatların yoğun ve gayretli çalışmalarına rağmen seçmenin, "Biz sizi seviyoruz. AK Parti'den vazgeçmiş değiliz. Sizi yüzde 41'le birinci parti yapıyoruz, ancak tek başına iktidar vermiyoruz" diyerek bir mesaj verdiğini ifade etti. Asla moral bozmadan bu seçimin muhasebesini yapmaları gerektiğinin altını çizen Ünüvar, "Milletimizin kararı başımızın tacıdır. Milletimize sitem etmek durumunda değiliz." diye konuştu.

Önümüzdeki dönemde koalisyon şartlarının zorlanacağını, olmazsa tekrar seçime gidileceğini belirten Ünüvar, şunları söyledi:

"Görünen o ki muhalefet partileri de büyüğü küçüğü, irisi ufağı AK Partisiz herhangi bir koalisyonun olamayacağını anlamış durumdalar. Yani AK Parti'yi denklemin dışında tutarak herhangi bir koalisyon formülünü hayata geçiremeyeceklerinin farkındalar. Kaldı ki o birbirine benzemez üç parti bir araya gelse, koalisyon kursa bile AK Partisiz bir hükümeti yürütemeyeceklerinin farkındalar. Çünkü AK Parti,Türkiye'yi, 13 yıl boyunca her alanda devraldığı noktanın çok ötesine götürmüş bir partidir. Eğitimde, sağlıkta, tarımda, sanayide, ticarette her alanda çok önemli işler yaptı. Dolayısıyla AK Parti'nin o hafızası, AK Parti'nin gücü, AK Parti'nin dirayeti, AK Parti'nin liderliği olmadan bir hükümet etme şanslarının olmadığını onlar da kabullenmiş durumdalar. İki haftalık koalisyon tartışmaları ve muhalefet partilerinin liderlerinin, sözcülerinin bir takım açıklamaları ortaya koymuştur ki;AK Partisiz bu ülke yönetilemez. AK Parti13 yıldır bu ülkeyi çok güzel yönetti ve en güzel şekilde de yönetmeye devam edecektir."

Milletvekili Sadullah Kısacık da, 8 Haziran sabahı herkesin, AK Parti'nin 3 dönemdir Türkiye'ye getirdiği istikrarın ve güvenin farkına vardığını belirtti. Kısacık, "3 dönem iktidar olmuş bir parti, seçimden yüzde 41'le birinci parti çıkıyorsa, bu milletimizin istikrara ve AK kadrolara güvenini yansıtıyor. AK Parti, bundan sonra da milletin güvenine layık olmaya çalışacaktır" dedi.

Ünüvar ve Kısacık'ın teşkilatları ziyaretlerinde; Ceyhan İlçe Başkanı Süleyman Ulu, Yumurtalık İlçe Başkanı Sami Karnas ve Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş ile ilçe yöneticileri hazır bulundu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sadullah Kısacık Necdet Ünüvar Ak Parti Yerel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Hindistan'da bir okulda toplu tecavüz skandalı! 3 çocuk, 8 yaşındaki bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürdü

Hindistan'da bir okulda toplu tecavüz skandalı! 3 çocuk, 8 yaşındaki bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title