Tosya'da " Afet Zararlarını Azaltma" Semineri Verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Tosya'da " Afet Zararlarını Azaltma" Semineri Verildi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Tosya'da ' Afet Zararlarını Azaltma' Semineri Verildi

Kastamonu'nun Tosya İlçesinde "Afet Zararlarını Azaltma" semineri verildi.

Kastamonu'nun Tosya İlçesinde "Afet Zararlarını Azaltma" semineri verildi.

Olası afet zararlarını azaltmak için Kızılay şubeleri aracılığı ile yerelde kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesini sağlamak toplum liderleri aracılığıyla toplumda afetlere karşı hazırlıklı olma ve sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak amacıyla Türk Kızılay'ı Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi Kapsamında ilçemizde 'Afet Zararlarını Azaltma' semineri verdi.

Ülkemizde son yıllarda sık sık yaşanan deprem, sel, heyelan ve yangın gibi afetlerde ilk olarak akla Kızılay geldiğinden Türk Kızılay'ı durumdan vazife çıkararak İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile protokol imzalayarak Türkiye Genelinde "Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi" hazırladı.

Proje kapsamında topluma yön veren liderler olarak öğretmenler, muhtarlar ve din görevlileri hedef kitle olarak belirlendiğinden bu görevde olanlara afet zararlarını azaltma semineri veriliyor.

Türk Kızılay'ı Kastamonu Şube Başkanlığı tarafından verilen seminere ilçemizden 40 öğretmen katıldı. Seminer Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Muhsin Emeksizoğlu'nun da katılımıyla eğitimci Ümit Öztürk tarafından Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde verildi.

Proje kapsamında; Türk Kızılay'ı Kastamonu Şube Başkanlığı tarafından ilk olarak öğretmenlere verilen 'Afet Zararlarını Azaltma' semineri önümüzdeki günlerde ise muhtarlara ve din görevlilerine verilecek. - KASTAMONU

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kastamonu Kızılay Tosya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title