Tekirdağ'dan Kısa Kısa - Haberler
Haberi Paylaş

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

AA - Yerel
Tekirdağ'dan Kısa Kısa

Malkara TSO mart ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetim kurulu, mart ayı meclis toplantısı gerçekleştirdi.

Malkara TSO toplantı salonunda yapılan toplantıda, fırıncılardan gelen istekler üzerine çevre il ve ilçelerden alınan ortalama fiyatlar doğrultusunda 250 gram ekmeğin fiyatına 0.10 kuruş zam yapıldı.

Organize Sanayi Bölgesine gelen talepler, arsa istekleri ve inşaatlarına başlayan firmalar hakkındaki gelişmelerin de görüşüldüğü toplantı, Ticaret ve Sanayi Odası için yeni arsa alınması ve bina yapılması kararının ardından sona erdi.

TSO Meclis Başkanı Cengiz Uysal, İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki arsanın belediyeden almayı ve bin metrekare alan üzerinde yapacakları yeni binada, ilçedeki sivil toplum kuruluşları, birlik ve odaları barındırmayı hedeflediklerini söyledi.

Meclis Başkanı Uysal da 30 Mart seçimlerine katılan tüm partilerin, belediye başkan adaylarından arsanın ve binanın yapımı için destek sözü aldıklarını kaydetti.

TEMA'dan eğitim seminerleri

TEMA Malkara gönüllüleri, ilçedeki okullarda "Ekolojik Sistem ve Türkiye'nin Doğası" adlı eğitim seminerleri veriyor.

Gönüllü sorumlu Hasan Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm dünyada ekolojik sistemin bozulmaya başladığını belirterek, öğrencilere ekolojik sistemin bozulmasının nedenleri hakkında bilgiler vererek, en büyük kaynağın insan ve fabrikalar olduğunu anlattıklarını belirtti.

Akçay, tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de ekolojik sistemini ve doğasını kurtarabilme imkanının halen var olduğunu ve kurtarmanın nasıl olacağını slayt gösterileri ile anlattıklarını kaydetti.

İlçede eğitim veren okullarda bu seminerleri vermeye devam edeceklerini ifade eden Akçay, seminere katılan öğrencilere TEMA gönüllüsü kartlarını dağıttı.

"Doğal afetle mücadele" semineri

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Malkara Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenim gören öğrencilere, "Doğal afetle mücadele" semineri verildi.

Malkara MYO konferans salonunda verilen seminerde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ayhan Bayram, yangın, deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlerden korunmanın mümkün olduğunu belirterek, alınan basit ve kolay önlemlerin afetler geldiğinde can ve mal kaybını en aza indireceğini vurguladı.

Bayram, ev ve iş yerlerinde yangın tüpü ve alarmı bulunmasının, sel ve heyelan olabilecek gibi dere yataklarına ev yapılmamasının doğal afetleri hafif atlatmanın yollarından olduğunu kaydetti.

Malkara MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Ertürk, Bayram'a seminer dolayısıyla plaket takdim etti. - Tekirdağ

AA / Yerel

Cengiz Uysal, Hasan Akçay, Tekirdağ, Malkara, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title