Haberler

Taşçı: "Biz Yaşatmaya Çalışıyoruz, Onlar Kimyasal Bombalarla Öldürüyor"

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Türk milletinin hasta çocukları iyileştirmek için çalıştığını, Suriye’deki rejimin ise sağlıklı çocukları kimyasal bombalar ile öldürdüğünü söyledi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Türk milletinin hasta çocukları iyileştirmek için çalıştığını, Suriye'deki rejimin ise sağlıklı çocukları kimyasal bombalar ile öldürdüğünü söyledi.

Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM), YEPAŞ'ın desteği ile bir otelde derneğe katkı sağlamak amacıyla bir organizasyon düzenledi. Organizasyonda konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, dezavantajlı gruplara yönelik yapılan faaliyetlerde bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

"Biz hasta çocuklar için uğraşıyoruz, onlar sağlıklı çocukları öldürüyor"

Suriye'de yaşanan kimyasal bomba olayının ardından hayatına kaybeden çocuklara büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Türk milletinin ne kadar hayırsever olduğunu burada gösteriyorsunuz. Sayısız toplantılara katılıyoruz. Ama toplantıların en güzeli insanlık yararına yapılan toplantılardır. Türk milletinin bu konuda takdiri oldukça fazla. Sizler, Allah'ın takdiri olan bir hastalıkla mücadele ediyorsunuz. Bizler de sizlerle beraber mücadele edeceğiz. Biliyoruz ki bu hastalık mücadele edildiğini yenilebilir. Türk milleti böyle Allah'tan gelen bir hastalıkla mücadele etmeye uğraşırken, ne yazık ki Suriye'de küçücük insanlar ölüyor. Türk milleti var olan bir hastalıkla savaşırken, onlar sağlam çocukları gözlerini kırpmadan öldürüyorlar. Bu da Türk milletinin ne kadar büyük olduğunu görüyoruz" dedi.

Daha sonra söz alan LÖSAM Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, "1999 yılında faaliyetlerimize başladık. Lösemili ve kemik iliği nakli yapılan çocuklara yardım amacıyla kurulduk. O günden bu güne kadar başarıyla geldik. Bugüne kadar hayırseverlerin katkılarıyla geldik. Derneğimizin amacı hasta ile yardım etmek isteyenler arasında güvenli bir köprü oluşturmaktır" diye konuştu.

Programda katılımcılar çalınan müziğe oynayarak eşlik ederken, programın sonunda çekiliş düzenlendi. Çekilişin sonunda elde edilen paralar derneğe bağışlandı.

Programa ayrıca, YEDAŞ'tan Hasan Avni Zengin, İlknur Yılmaz, YEPAŞ'tan Arif Akşam, çok sayıda hayırsever ve hasta katıldı. - SAMSUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İshak Taşçı Atakum Suriye Yerel Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title