Haberler

Sözlü: "Susuzluk ve Yolsuzluk Adana'nın Gündeminden Çıkacak"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan ilçesine bağlı Kayışlı Mahallesi’nde bu yörenin 18 mahalle muhtarı ve kanaat önderleriyle buluştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan ilçesine bağlı Kayışlı Mahallesi'nde bu yörenin 18 mahalle muhtarı ve kanaat önderleriyle buluştu. Sözlü, "Susuzluk ve yolsuzluk Adana'nın gündeminden çıkacak" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, beraberinde MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve TBMM İdare Amiri, Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte Seyhan ilçesinin güneyindeki 18 mahalle muhtarıyla Kayışlı Mahallesi'nde bir araya geldi.

Kayışlı Muhtarı Bedri Türk ve mahalle sakinleri, Başkan Sözlü'yü yoluna güller dökerek, davul-zurna eşliğinde karşıladı. Muhtar Bedri Türk, dualar eşliğinde kesilen kurbanın kanını Başkan Sözlü'nün alnına sürerek, "Hoş geldiniz" dedi.

Seyhan'ın güneyindeki muhtarlarla tek tek tokalaşan Başkan Sözlü, Kayışlı Kütüphanesini de gezip, buradaki bazı kitapları inceledi. Muhtarlarla İstişare Toplantısı'nda bölgede görev yapan 18 muhtar, belediye hizmetleriyle ilgili memnuniyet ve beklentilerini dile getirip, çözüm bekleyen sorunları aktardı.

"MAZERETLERİN ARKASINA SIĞINMIYORUZ"

Muhtarlara hitap eden Başkan Sözlü, belediye hizmetlerinizi planlarken ve uygularken muhtarların görüş ve düşüncelerine büyük değer verdiklerini belirtti. Sınırlı kaynakların en doğru ve verimli şekilde hizmete dönüşmesinde muhtarların kendilerine yol gösterici olduğunu kaydeden Başkan Sözlü, "Mazeretlerin arkasına sığınmıyoruz. Sizlerden aldığımız destekle çalışma yapıyoruz. Mevcut kaynaklarımızı yerinde kullanarak Adana'nın sorunlarına bir bir çözüm üretiyoruz" dedi.

2014 yerel seçimlerinin ardından yürürlüğe giren "Bütün Şehir" yasasıyla daha önce merkez ilçelere hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi'nin artık 15 ilçede çalışma yürüttüğünü anımsatan Başkan Sözlü, bu kapsamda uzun yıllar susuzluk çeken ve yol sorunu yaşayan yerleşimlere öncelik verdiklerini anlattı.

"21. YÜZYILDA SUYU, YOLU OLMAYAN KÖYLERİMİZ VAR"

Başkan Sözlü, "21'inci yüzyılı yaşıyoruz, ama su olmayan, yolu olmayan köylerimiz vardı. Biz göreve başladığımızda susuzluk ve yolsuzluk Adana'nın en büyük problemiydi. ASKİ ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda susuzluk yaşayan ve yol sorunu çeken köylerimize hizmet götürdük. Seyhan'ın güneyindeki mahalle muhtarlarımızın tarla yollarının yapılmasını istemesi de artık ana yolların standardının ne denli yükseldiğini gösteriyor. Artık su ve yol talepleri çok azaldı. Artık susuzluk ve yolsuzluk Adana'nın gündeminden çıkacak. Talepler doğrultusunda bu bölgedeki yolların genişletilmesini de planlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Spor alanlarının daha bakımlı hale getirilmesi ve sayısının arttırılması, mezarlıkların sundurma ve namazgah ihtiyaçlarını da en kısa zamanda karşılayacağız" diye konuştu.

MEZARLIK ZİYARETİNDE ŞEHİDE DUA

Toplantının ardından Başkan Sözlü, İl Başkanı Yusuf Baş ve Milletvekili Seyfettin Yılmaz, köy mezarlığına gidip, yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi. Başkan Sözlü ve beraberindekiler, Şehit Uzman Çavuş Ufuk Fesli'nin mezarında dualar etti.

Kayışlı sakinlerinin evlerini ziyaret eden Başkan Sözlü, sıcak ilgiyle karşılandı. Sözlü, kendisine ikram edilen meyvelerden yerken, dalından dut toplayıp, tadına baktı ve beraberindekilere de yedirdi. Kayışlı sakinleri, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği hizmetlerinden dolayı Başkan Sözlü'ye teşekkür etti. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Seyfettin Yılmaz Hüseyin Sözlü Yusuf Baş Seyhan Yerel Haberler

Son anket yayınlandı! CHP ile AK Parti arasındaki makas iyice açılıyor

Son anket yayınlandı! CHP ile AK Parti arasındaki makas iyice açılıyor

Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarını artıran teklif yasalaştı

Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarını artıran teklif yasalaştı

İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Polis tayinleri ne zaman 2024? #129300 Galatasaray seçimi ne zaman, yarın mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 24 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 24 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 24 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Aziz Yıldırım'ın yönetim listesinde kimler var? İşte Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu! Astrolog Meral Türkiye Kupası şampiyonunu bildi mi, Astrolog Meral ZTK tahmini neydi 2024?
Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

title