Haberi Paylaş

Sorgun Tso'dan "Mazeret Yok" Konulu Seminer

Sorgun Tso'dan 'Mazeret Yok' Konulu Seminer

Yerel Haberler

Yozgat’ın Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Mazeret Yok” konulu semineri düzenlendi.

Yozgat'ın Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından "Mazeret Yok" konulu semineri düzenlendi.

Sorgun Meslek Yüksekokulu Salonu'nda düzenlenen seminere Kaymakam Ali Arslantaş, Maltepe Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Şaban Kızıldağ, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Oda üyeleri ve eşleri katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Sorgun'un gelişmesi ve büyümesi için çalışacaklarını söyledi.

Daha sonra seminer için kürsüye gelen Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Şaban Kızıldağ, aile hayatından, yaşam tarzına, ticaretten, sosyal yaşama kadar birçok konuda hayat tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Salonda bulunan katılımcılarla sıcak bir iletişim kuran Kızıldağ, kimi zaman güldürürken kimi zaman düşündürerek çoğunluğu iş adamı olan katılımcılara başarılı bir hayat için yol gösterdi.

Dr. Kızıldağ, günlük yaşamda sık sık başvurulan ve toplumsal bir alışkanlık halini alan mazeretin, iş hayatını ve özel hayatı olumsuz etkilediğini vurgulayarak "Mazeret bizim en önemli toplumsal yaralarımızdan biri. Bireysel meselelerde de toplumsal konularda da mazeret üretme konusunda son derece başarılıyız. Başarıyı yakalamak için daha fazla zaman kaybetmemeli; eğitim için, gelişim için, değişim için mazeret yok, demeliyiz. Öğrenme eylemini sürekli kılmalı, eğlenerek öğrenmeyi, çözümleyerek öğrenmeyi, kendimizi geliştirerek öğrenmeyi mutlaka öğrenmeliyiz. Mazeretsiz bir hayatta başarıyı yakalamalıyız" dedi.

İlk kez eşleriyle birlikte böyle bir organizasyona katılan üyeler organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. - YOZGAT

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Maltepe Üniversitesi Şaban Kızıldağ Yozgat Sorgun Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title