Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Hedef 2020 Olimpiyatları" Projesi - Haberler
Haberi Paylaş

Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Hedef 2020 Olimpiyatları" Projesi

AA - Yerel
Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Hedef 2020 Olimpiyatları' Projesi

Dezavantajlı çocukların sporla rehabilite edilip topluma kazandırılmasını amaçlayan ve bu kapsamda tekvando eğitimi verilen çocuklar için kuşak geçiş töreni yapıldı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü ile İpek Mobilya'nın ortaklaşa hazırladığı "İpeksi Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller-Hedef 2020 Olimpiyatları" projesi kapsamında kuşak geçiş töreni düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, bu tür projelerle imkanı olmayan çocukların maddi destekler sayesinde sporla tanıştığını söyledi.

Çocuklara sadece tekvando eğitimi verilmediğini vurgulayan Düzgün, "Bu çocuklarımız spor salonlarında kitap okuma alışkanlığı da kazanıyor. Ailelerine, arkadaşlarına nasıl davranacakları öğretiliyor. Onlara tekvandonun yanında ülkelerine sadık olmaları, anne, babalarına saygılı olmaları, spor salonlarına sahip çıkmaları öğretiliyor. İnşallah bu çocuklarımızın olimpiyatlardan madalya ile döndüklerini de göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da Kayseri'nin iş imkanlarından dolayı Türkiye'nin pek çok yerinden göç aldığına dikkati çekerek, "Nüfusumuzun büyük çoğunluğunu çocuklarımız oluşturuyor. Zamanın şartları göz önüne alındığında çocukların suça itilme olasılıkları çok fazla. Bu projenin ne kadar önemli olduğunu böylece daha iyi anlıyoruz" şeklinde konuştu.

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan ise 1 yıl önce başlatılan projeyle yaklaşık 900 çocuğun Kayseri'nin farklı mahallerindeki spor salonlarında antrenörler eşliğinde tekvando eğitimi aldıklarını söyledi.

Hedeflerinin bu çocukları 2020 Olimpiyatlarına hazırlamak olduğunu ifade eden Arslan, "Türkiye'yi her alanda istediğimiz noktaya ulaştırmak istiyorsak bunun yolu insana yatırımdan geçiyor. Bir iş adamı olarak çocuklara yatırım yapmaktan, onları topluma kazandıran projelerin içinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Bu projeyle 2 bin çocuğa ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından çocuklar, tekvando kursunda öğrendiklerini bir gösteriyle sergiledi.

Aldıkları eğitimle beyaz kuşaktan, sarı ve yeşil kuşağa geçen öğrencilere kuşakları bağlandı. - Kayseri

AA / Yerel

Saffet Arslan İpek Mobilya Türkiye Kayseri Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title