Haberler

Sincik İlçesinde Girişimcilik Sertifikaları Dağıtıldı

Adıyaman’ın Sincik İlçe Kaymakamlığı, KOSGEB ve İşkur İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler törenle sertifikalarını aldılar.

Adıyaman'ın Sincik İlçe Kaymakamlığı, KOSGEB ve İşkur İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler törenle sertifikalarını aldılar.

Sincik İlçe Kaymakamı Zafer Sağ, Belediye Başkanı Mehmet Korkut, KOSGEB İl Müdürü Şükrü Mısırlı, İşkur İl Şube Müdürü İrfan Turan ve kursiyerlerin katılımıyla sertifika töreni düzenlendi.

Törende konuşan İşkur Şube Müdür İrfan Turan, "İŞKUR, ülkemizde iş işveren, işçi ve işçi eğitimi veren, istihdam ve envanterini düzenleyen, hedefleri belirleyen bir kurum. Bugün burada Sincik Kaymakamlığı, KOSGEB Adıyaman İl Müdürlüğü ve İşkur İl Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği girişimcilik kursunda başarılı olan kursiyerlerimize sertifikalarını vermek üzere toplanmış bulunmaktayız. Biz İşkur olarak bu kursa finansal destek sağladık. Burada ki eğitimde başarılı olan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum" dedi.

Adıyaman KOSGEB İl Müdürü Şükrü Mısırlı ise konuşmasında, "16 aydır Adıyaman'da görev yapmaktayım. Sincik'e biraz gecikmeli geldik ama bu açığı kapatacağımızı Kaymakamıma söz verdim, inşallah ikinci kursumuzu da Sincik Belediye başkanlığımız ile en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Tabi eğitim verirken amacımız bu eğitimlerle beraber girişimcilerimizi mutlak süratle desteklemeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut ise konuşmasında, "Kaymakamlığımız ile KOSGEB ve İşkur İl Müdürlüğümüz tarafından açılan girişimcilik kursuna katılan girişimci vatandaşlarımız aldıkları bu belgeler ile kuracakları işletmelerle ülke ekonomisine katkı sunacaklardır" ifadelerini kullandı.

Sincik Kaymakamı Zafer Sağ yaptığı konuşmada, "Bu gün burada girişimcilik belgesi alan kardeşlerimin zamanı geldiğinde açacakları işletmeler ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağına eminim. Bu bakımda ülkenin gelişmesine ve yarına emin adımlar ile ulaşılabilmesi için her ferdin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Ülkemizin yarınlara ulaşmasında verilen bu teşvikler ve verilen bu belgelerin yeri çok önemlidir. İnşallah aldığınız bu belgeler, yarın sizlerin ekmek kapısı olacaktır. Bu anlamda almış olacağınız belgelerin, sizlere, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. KOSGEB ve İşkur Adıyaman İl Müdürlüğümüz, Adıyaman Üniversitesi, Sincik Halk Eğitim Merkezi personeline ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Korkut Sincik Yerel Haberler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Bakmadan Geçme

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title