Haber : Sertifikalı Ceviz Yetiştiricileri Geliyor - Haberler

Haberi Paylaş

Sertifikalı Ceviz Yetiştiricileri Geliyor

Sertifikalı Ceviz Yetiştiricileri Geliyor

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ulusal Ceviz Eylem Planı çerçevesinde sertifikalı ceviz yetiştiriciliği kursu açtı.

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ulusal Ceviz Eylem Planı çerçevesinde sertifikalı ceviz yetiştiriciliği kursu açtı.

Kaman Kaymakamlığı binasında açılan kursa, kadınların da aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçi müracaat etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, kursun açılışında yaptığı konuşmada, sertifika alacak çiftçilere üretim teknikleri, ekim, dikim, ceviz bahçelerinde uygulanan kültürel işlemeler, ceviz hastalık ve zararlıları ile mücadele konularında bilgi verileceğini söyledi.

Ceviz Eylem Planı'nın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından Kırşehir'de açıklandığını hatırlatan Şahin, kurs ile kaliteli ve verimli ceviz üretimini amaçladıklarını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı modüler eğitim programı çerçevesinde çiftçilerin daha bilinçli ceviz yetiştirmesi ve kendilerini geliştirmelerinin amaçlandığını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"16 Aralık'a kadar il müdürlüğümüzde görevli ziraat mühendisi Salih Er ve Kaman İlçe Müdürlüğümüzde görevli ziraat mühendisleri öğretiminde teorik eğitim verilecek. Uygulamalı eğitim ise Tarım Meslek Lisesi uygulama bahçesinde olacak. Ceviz yetiştiriciliği kursu ile 96 kişiye eğitim ve sertifika verilmiş olacak."

Kursun açılışına Kaman Kaymakamı Hakan Şen, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ömer Sevim ve çok sayıda çiftçi katıldı.

AA / Yerel

Ceviz Eylem Planı Kenan Şahin Kırşehir Kaman Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title