Haberi Paylaş
'Şehir(Li) Atölyesinin 4.'sü Kayseri'de Yapıldı

'Şehir(Li) Atölyesinin 4.'sü Kayseri'de Yapıldı

Yerel Haberler

Erciyes Üniversitesi Kültür ve Sanat Komisyonu faaliyetleri çerçevesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen 'Şehir(li) Atölyesi 4.Buluşma Ahi Şehir Kayseri' konulu program Kayseri'de yapıldı.

Erciyes Üniversitesi Kültür ve Sanat Komisyonu faaliyetleri çerçevesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen 'Şehir(li) Atölyesi 4. Buluşma Ahi Şehir Kayseri' konulu program Kayseri'de yapıldı.

Sabancı Kültür sitesinde düzenlenen programa, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Atilla Coşkun, konuşmacılar tarihçi, Mimar Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, tarihçi Tahsin Bulut ve Hasan Soygüzel ile çok sayıda davetli katıldı. Programda açılış konuşması yapan ursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, "Böyle bir şehre geldiğimiz için çok mutluyuz. Bildiğiniz gibi gündelik hayatta hepimizin farklı rolleri var. İşte doktor, mühendis, anne, baba gibi şeyler. Bütün bunların yanında şehirli bir kimliğe ihtiyacımız var. Bu bağ bizi şehirli yapar. Bugün şehirlerde yaşıyoruz. En son 2005 yılında yapılan araştırmada ülkemizin yüzde 75'i şehirde, yüzde 25'i de kırsal alanda yaşıyor. Bildiğiniz gibi 2014 yılında 14 şehir daha Büyükşehir olacak. Böyle olunca kentsel alanımız yüzde 88 civarı olacak. İşte bu amaçla şehirlere dikkat çekmek amacıyla buradayız" diye konuştu. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Battal Keskin Atilla Coşkun Kayseri Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title