Haberler

Şarkışla'da ilk kez YKS sınavı yapıldı

Abone Ol

- Şarkışla'da ilk kez YKS sınavı yapıldı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ilk defa Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapıldı, 6 Merkezde bin 685 öğrenci sınava katıldı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ilk defa Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapıldı, 6 Merkezde bin 685 öğrenci sınava katıldı.

- Şarkışla'da ilk kez YKS sınavı yapıldı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ilk defa Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapıldı, 6 Merkezde bin 685 öğrenci sınava katıldı

SİVAS - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ilk defa Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapıldı, 6 Merkezde bin 685 öğrenci sınava katıldı.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde öğrenciler bu yıla kadar YKS sınavları için 90 km mesafedeki Sivas veya 120 km mesafedeki Kayseri'ye gitmek zorunda kalıyordu. Öğrenciler ya bir gün önceden gidip geceyi sınav merkezlerinin bulunduğu illerde geçiriyor yada çok erken saatlerde kalkıp sınav için yola koyuluyorlardı.

Öğrenci, Seçme ve yerleştirme Merkezi bu yıl Şarkışla ilçesini de sınav merkezleri arasına dahil etti. Şarkışla'da ilk kez bir YKS sınavı bugün gerçekleştirildi. Altı merkezde düzenlenen sınavlara bin 685 aday katıldı. Gemerek ve Altınyayla ilçesinden sınava girecek adaylarda Şarkışla'da sınava alındı.

Öğrenci velileri sınavın ilçelerinde düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirip vesile olanlara teşekkür ettiler. Öğrenci velileri önümüzdeki yıllarda da sınavların Şarkışla'da yapılması talebinde bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Şarkışla Sivas Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title