Rize'de Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıldönümü Etkinlikleri - Haberler
Haberi Paylaş

Rize'de Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıldönümü Etkinlikleri

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Rize'de Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıldönümü Etkinlikleri

Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü münasebetiyle Rize’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümü münasebetiyle Rize'de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Anma programında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ekrem Güzel tarafından verilen "Akif'le Başbaşa" konulu konferansta Milli şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatı anlatıldı.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programına, Rize Valisi Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan anma programında ayrıca Rize İçin Genç Girişim Derneği (RİGG) tiyatro oyuncularından Huzeyfe Keskinkılıç şair Akif'i andıran görünümü ile bir oyun ortaya koydu. Kostümü ve görünümü ile Mehmet Akif'e benzeyen genç oyuncunun Akif'in dilinden söylemiş olduğu sözler ise izleyenleri duygulandırdı. Canlandırmanın sonunda genç oyuncuyu konuklar ayakta alkışladılar.

SAFAHAT OYUNU SONUNDA CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

Çayeli Belediyesi 100. Yıl Sosyal ve Kültürel etkinlikleri kapsamında öğrencilere ve yetişkin bireylere olmak üzere iki seanslı tiyatro oyunu halkla buluştu.

Uğur Uzunok'un yazdığı ve Hilali Hasansoyu'un yönettiği "Safahat: Mehmet Akif Dönüyor ya Siz Nerdesiniz?" adlı oyunu ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ahmet Yenilmez oynadı. Çayeli Gençlik Merkezi ve Öğretmen Evi'nde gerçekleşen programlara Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen, öğrenciler ve vatandaş katıldı. Program sonunda telefonu ile sosyal medyaya video gönderen Ahmet Yenilmez "'Sayın Cumhurbaşkanımız, size Rize Çayeli'nden sesleniyoruz. İstanbul'daki Mısır Apartmanı'nın Mehmet Akif Ersoy Müzesi olmasını istiyoruz" dedi. - RİZE

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Akif Ersoy, Çayeli, Dr, Yerel, Haberler

title