Haberler

Özbilge Yeniden Başkan

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi, seçimli olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi, seçimli olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Seçimde, Akif Özbilge güven tazeledi.

20 yıldır varlığını sürdüren Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi, 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na gitti. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi'nde Akif Özbilge yeniden başkan seçilerek, güven tazeledi.

Kurultaya; Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan ve dernek üyeleri katılım yaptı. Gerçekleştirilen kurulda, açık oy sistemiyle oylama yapıldı. Tek aday olarak adaylığını koyan Akif Özbilge, açık oy sistemiyle çoğunluğun oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Düzenlenen toplantıda, Milas'a yapılması planlanan 'Cemevi' projesinin belediyece onaylanıp, çalışmalara başlanacağı dile getirildi. Ayrıca toplantı sırasında, genel müdürlük ve şubelerin AB fonundan aldığı maddi yardımlar dernek üyeleri tarafından tartışıldı. Tartışmalardan sonra olağan seçime geçildi. Seçim sonucunda Asil Yönetim; Akif Özbilge, Hayrettin İnci, Seyfettin Metin, Nurgül Doğan, Hüseyin Cem Kaya, Gürsel Doğan, Ali Kahraman seçildi.

Yedek Yönetim Üyelerinde; Hasan Can, Düzgün Öztürk, Nergis Kılınç, Dürdane Beydağ, Doğan Saygılı, Ahmet Çevikkol, Savaş Yeşiltepe olarak belirlendi.

MİLAS'TA AÇLIK GREVİ YAPILACAK

Genel Başkan Kaplan, yurt genelinde yapılacak olan açlık grevi konusuna değindi. Kaplan, Milas'ta da açlık grevinin yapılacağını dile getirerek; " Bugün burada 20 yıldır Milas'ta varlığını sürdüren Pir sultan Abdal Kültür Derneği'nin 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştiriyoruz. Aleviler ve dernekleri toplumumuz için çok önemli yerdeler. Fakat şimdilerde Alevi başkanlarının hepsinin aileleri ve kendileri ölümle tehdit ediliyor. Bu çok üzücü bir durumdur. Biz bu şartlar altında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Genel Merkez odaklı olarak 3 gün boyunca, Güneydoğu şehirlerinde yaşanan çatışmaların durdurulması için açlık grevi başlatıyoruz. İlçe şubelerimiz de Milas'ta dahil 24 saat boyunca açlık grevinde bulunacaklardır. Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin" diye konuştu. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Pir Sultan Abdal Gürsel Doğan Milas Yerel Haberler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Bakmadan Geçme

Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu? Hicret ne demek? Müslümanlar, Mekke'den Medine'ye ne zaman hicret ettiler? 2024 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri puan ve sıralama açıklandı mı? J.D. Vance kimdir? Trump'ın başkan yardımcısı adayı James David Vance kaç yaşında ve ne iş yapıyor? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Teklif meclisten geçti mi? Bugün (16 Temmuz) hava nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? Meteoroloji il il hava durumu tahminleri! Polislik bölümü için kaç puan gerekli? PMYO puanı kaç? POLİSLİK TYT mi, AYT mi? Cenk Tosun Fenerbahçe'de! Cenk Tosun İstanbul'a geldi mi? Sağlık kontrolünden geçti mi? YÖK ATLAS neden açılmıyor? YÖK Atlas sorgulama ekranı (https://yokatlas.yok.gov.tr/) Az önce deprem mi oldu? 16 Temmuz en son depremler kaç şiddetinde oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD deprem listesi! YKS TABAN PUANLARI 2024 | YÖK ATLAS 2 ve 4 yıllık üniversite puan ve başarı sıralaması sorgulama ekranı! 16 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? ÖSYM YKS TERCİH KILAVUZU | Üniversite kontenjanlarına nereden bakılır? Üniversite puanları belli oldu mu?
Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title