Haberler

Nizip'ten Kısa Kısa

Yerel Haberler

Nizip Ticaret Borsası (NTB) başkanlığına İbrahim Sarı, meclis başkanlığına da Mahmut Şahin seçildi.

Nizip Ticaret Borsası (NTB) başkanlığına İbrahim Sarı, meclis başkanlığına da Mahmut Şahin seçildi.

Nizip Ticaret Borsası seçimlerinde oluşan meclis, yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerini, meclis başkanı, disiplin kurulu ve TOBB genel kurul delegelerini seçti.

Borsanın konferans salonunda gerçekleştirilen seçimde NTB Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Sarı, meclis başkanlığına da Şahin seçildi.

Sarı, örnek bir seçim süreci yaşadıklarını belirtti.

Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek başarılı sonuçlar elde edeceklerini ifade eden Sarı, şunları söyledi.

"Bizden önce bu görevi layığı ile yapan yönetim ve meclis kurulu arkadaşlarımızdan görevi şimdi biz devralıyoruz. Onların uzun yıllar verdikleri başarılı hizmetlerin tecrübesinden ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği camiasındaki uzun soluklu mevcudiyetlerinden istifade ederek inşallah borsayı çok daha iyi yerlere taşıma çabasında olacağız."

-Nizip'teki şiddetli dolu yağışı

Nizip ilçesinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle 25 köydeki ekili alanların zarar gördüğü bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa Yorgancı, 9-10 ve 13 Mayıs'ta yaşanan dolu yağışı sonrası hasar tespiti için ilçedeki tarım alanlarında incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Yağış nedeniyle 25 köyde ekili alanlarda hasar oluştuğunu, bunların 19'unda hasarın ciddi boyutlara ulaştığını ifade eden Yorgancı, "Zarar gören bölgelerde yapmış olduğumuz tespit çalışmaları kapsamında yerinde inceleme yaparak çiftçilerimizin mağduriyetine gidermeye ve arazisi sigortalı olan çiftçilerimize nerelere başvuru yapacakları ve neler yapacakları konusunda da bilgilendirme yaptık" dedi. - GAZİANTEP

Kaynak: AA / Yerel

Mahmut Şahin İbrahim Sarı Nizip Yerel Haberler

title