Haberler

Nevşehir'de 'Haçlı Seferleri, Emperyalizm ve Ermeni Sorunu' Konulu Konferans Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından ‘Haçlı Seferleri, Emperyalizm ve Ermeni Sorunu’ konulu konferans düzenlendi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından 'Haçlı Seferleri, Emperyalizm ve Ermeni Sorunu' konulu konferans düzenlendi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Gökhan'ın oturum başkanlığını yaptığı ve Doç. Dr. Davut Kılıç ile Yrd. Doç. Dr. Telli Korkmaz'ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Konferansta 'Rus Yayılmacılığının Türk- Ermeni Münasebetlerine Etkisi' adlı sunumu yapan Doç. Dr. Davut Kılıç, Ermenilerin tarihteki yeri, hangi coğrafi sahalara dağıldıkları, Ermeni sorunu veya soykırımı diye adlandırılan meselenin hangi tarihi süreçlerin ardından ortaya atıldığı ve yaşanan gelişmelerle dünya siyasetinde amaçlanan şeyin ne olduğuna dair katılımcılara bilgi verdi. Ayrıca, zorunlu olarak çıkartılan tehcir yasasının etraflıca değerlendirilmesi ve Ermeniler tarafından Azerbaycan Türklerine karşı Karabağ'da gerçekleştirilen soykırım konuları Kılıç'ın anlatımlarıyla cevap buldu.

Haçlı zihniyetinin ürünü olan 'Ermeni Meselesi'nde gelinen noktada katılımcılara bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Telli Korkmaz ise, Ermeni meselesini politikalarına alet ederek dünya siyasetine yön vermek isteyen güçlerin amaçlarına değindi. Bu devletlerin kimler olduğuna dair bilgi vererek 'Ermeni Meselesi'nin haçlı zihniyetinin bir ürünü olduğunu tahlil eden Korkmaz, bu zihniyetle yaşayanların ülkelerine ve dünyaya barış vaat edemeyeceklerinin altını çizdi.

Katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile son bulan konferans sonunda konuşmacılara Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Gökhan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İlyas Gökhan Davut Kılıç Hacı Bektaş Nevşehir Yerel Haberler

Erdoğan 'Tahsil edin' talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Erdoğan "Tahsil edin" talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

İstanbul'da ulaşıma yüzde 13 zam! İşte metrobüs ve taksi için yeni tarife

İstanbul'da ulaşıma yüzde 13 zam! İşte metrobüs ve taksi için yeni tarife

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Bakmadan Geçme

Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar? İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM || 2024 İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs, marmaray ücreti ne kadar oldu? GÜNCEL ALTIN VE DOLAR FİYATLARI || 25 Temmuz altın ve dolar kuru güne nasıl başladı? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 Bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Adil Karaismailoğlu kimdir? AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu kaç yaşında, nereli? ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ || KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta? Sınav giriş belgesi nereden alınır? KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV BELGESİ SORGULAMA EKRANI! KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınava giriş belgeleri erişime açıldı mı? MasterChef Türkiye'de Leyla ve Deniz neden tartıştı, ne oldu? TRABZONSPOR- RUZOMBEROK MAÇI İZLE Trabzonspor- Ruzomberok UEFA 2. eleme maçı hangi kanalda, şifresiz mi? Trabzonspor- Ruzomberok maçı ne zaman? Trabzonspor- Ruzomberok maçı saat kaçta, nerede? BİNGÖL'DE NE OLDU? Madde bağımlısı şahıs tutuklandı mı? Olay ne?
Bollywood'un en ünlü oyuncusu Sara Ali Khan, uçakta üzerine meyve suyu döken hostesi itekledi

Bollywood'un en ünlü oyuncusu Sara Ali Khan, uçakta üzerine meyve suyu döken hostesi itekledi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title