Haberi Paylaş

MHP Mersin İl Kongresi 5 Mayıs'ta Yapılacak

Yerel Haberler

MHP Mersin İl Kongresi 5 Mayıs'ta Yapılacak

5 Mayıs tarihinde yapılacak olan MHP Mersin il kongresinde başkanlığa adaylığını koyan Akif Çifçi, "Partimizi Mersin'de 1'nci parti yapmaya talibiz" dedi.

5 Mayıs tarihinde yapılacak olan MHP Mersin il kongresinde başkanlığa adaylığını koyan Akif Çifçi, "Partimizi Mersin'de 1'nci parti yapmaya talibiz" dedi.

Çifçi, Anadolu Sofrası Lokanta da, aralarında Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Gülek Belediye Başkanı Tekin Çelik, Sebil Belediye başkanı Mehmet Çelik, Yeşiltepe Belediye Başkanı Fikri Tüten ve Bahşiş Belediye Başkanı Mustafa Sarı ile partililerin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, "Biz bu göreve gelirsek çoğu azaltmaya değil, azı çoğaltmak için mücadele edeceğiz. Partimiz geçen yıl yapılan genel seçimlerde birinci parti konumundan 3'ncü parti konumuna düştü. Daha önce 5 olan Milletvekili sayımız 2'ye düştü. Buda beni ve arkadaşlarımı rahatsız etti. Bu nedenle çalışmaya başlayıp, ilçe teşkilatları ziyaret ettim ve aday oldum" dedi.

Kendisinin Belediye Başkanlarının adayı olarak lanse edildiğini, ancak kendisinin de geçmişte 2 dönem Bağcılar belediye başkanlığı yaptığını belirten Çifçi, "Bunların bir kısmı zaten belediye başkanlığım dönemimde çalışma arkadaşlarımızdı. Bu tür eleştirilere üzülüyorum, hoş değil" diye konuştu.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, 5 Mayıs'ta yapılacak olan kongrenin parti içinde barış, birlik ve beraberlik ile istikrara vesile olmasını diledi.

Son genel seçimde MHP'nin birincilikten 3'lüğe düştüğünü belirten Kocamaz,

"Demek ki bir yerlerde aksaklıklar oldu. Kendimizi çek etmemiz gerekiyordu. Daha dikkatli olmalıyız. Yaptığımız görüşmelerde sorumluluk alınması kanaatine vardık. Onun için bugün buradayız. Allah'ın izniyle bu parti Mersin'de birinci parti olacak. Partinin önünü açamazsak yarın ne olacağını kimse kestiremez. Ama görünen köyde kılavuz istemez" dedi.

Eski Milletvekillerinden Akif Akkuş ise Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştüğünü belirterek, "Genel Başkanımız kimseyi desteklemiyor" diye konuştu.

- MERSİN

Kaynak: AA / Yerel

Burhanettin Kocamaz Tarsus Mersin Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title