Haber : Kaman'da Sertifikalı Biçerdöver Operatörleri Yetiştiriliyor - Haberler

Haberi Paylaş

Kaman'da Sertifikalı Biçerdöver Operatörleri Yetiştiriliyor

Kaman'da Sertifikalı Biçerdöver Operatörleri Yetiştiriliyor

İlçeye bağlı Çağırkan beldesinde Biçerdöver Operatör Yetiştirme Kursu açıldı.

Kaman ilçesinde, bilinçli hasat yapılması amacıyla sertifikalı biçerdöver operatörleri yetiştiriliyor.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çağırkan beldesinde Biçerdöver Operatör Yetiştirme Kursu açıldığını söyledi.

Kursun, teorik ve uygulamalı olmak üzere 78 saat olarak planlandığını ifade eden Sevim, başarı gösterenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verileceğini belirtti.

Geçen yıl da 29 kişiye biçerdöver operatörü kursu verdiklerini dile getiren Sevim, şunları kaydetti:

"Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kırşehir Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak 78 saatlik teorik ve uygulamalı Biçerdöver Operatör Yetiştirme Kursu açtık. Çağırkan kasabasındaki kursta teorik bilgilerin yanı sıra biçerdöver kullanma ve ayarlarının yapılması konularında uygulamalı eğitim verilmektedir. Kurs sonunda yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda başarı gösteren kursiyerlere sertifika verilecek. Biçerdöver operatör kurslarında biçerdöverle hasatta, tekniğe uygun hasat yapılması ve tane kayıplarının azalması hedeflenmektedir. Talep gelmesi halinde kurs açmaya devam edeceğiz." - Kırşehir

AA / Yerel

Ömer Sevim Kırşehir Çağırkan Kaman Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title