Haber : Kahramanmaraş Valiliği ile Enerjisa Arasında Okul Protokolü - Haberler

Haberi Paylaş

Kahramanmaraş Valiliği ile Enerjisa Arasında Okul Protokolü

Kahramanmaraş Valiliği ile Enerjisa Arasında Okul Protokolü

Enerjisa Üretim Genel Müdürü Veli Balat, enerji yatırımlarının önemli bölümünü Kahramanmaraş'a yaptıklarını söyledi.

Enerjisa Üretim Genel Müdürü Veli Balat, enerji yatırımlarının önemli bölümünü Kahramanmaraş'a yaptıklarını söyledi.

Balat, Enerjisa ve Kahramanmaraş Valiliği arasında imzalanan okul protokolünde, Enerjisa olarak 2006 yılından itibaren enerji yatırımlarına ağırlık verdiklerini belirtti.

Enerji yatırımlarında en büyük payı Kahramanmaraş'ın aldığını dile getiren Balat, Kahramanmaraş'ta yapımı tamamlanan bir santralin de geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Enerji yatırımlarımızın önemli bölümünü Kahramanmaraş'a yaptık. 800 milyon dolar yatırımı Kahramanmaraş sınırları içerisinde yapıyoruz. Bunlar hidroelektrik santrallerdir. Bir tanesi geçen yıl açıldı. Diğer santralleri de 2012 yılı sonunda bitirip, açılışını da 2013 yılının ilk yarısında yapmayı planlıyoruz. Biz yatırımlar yapıyoruz ama bölgeye sosyal yönden desteklerimiz devam ediyor."

Enerjisa, Sabancı Holding ve Sabancı Vakfı olarak Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi bu bölgede de sosyal sorumluluk bilinciyle yatırımlar yaptıklarına dikkat çeken Balat, bu zamana kadar bölgedeki okulları yenilenmesini yaptıklarını şimdi ise bölgeye iki tane de okul yapacaklarını kaydetti.

Balat, Türk eğitimine katkı sağlamaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti

-Adana'da meydana gelen patlaması-

Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli kapağının patlaması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili olarak da olayın büyük bir kaza olduğunu belirten Balat, patlamanın olduğu yerin en iyi projelerinden ve en iyi şantiyelerinden biri olduğunu ifade etti.

Baraj inşaatlarını sürekli olarak denetlettiklerini belirten Balat, kendi denetimlerinin haricinde Dünya Bankası ve dışarıdan kuruluşların denetlediğini kaydetti.

"Kahramanmaraş'ta yapılan inşaatlarda her hangi bir risk yok" diyen Balat, risk bulunmamasına rağmen su tutacak bütün projeleri bir kez daha incelemek üzere ihale yaptıklarını 2-3 hafta içerisinde de bu incelemelerin başlayacağını sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ise Sarıgüzel ve Kandil Barajlarını yapan Enerjisa Şirketi tarafından Ekinözü Soysallı ve Sarıgüzel köylerinde 2 adet ilköğretim okulu yapmak üzere protokol imzaladıklarını söyledi.

Soysallı Köyü'deki okul inşaatının başladığını hatırlatan Kocatepe, Sarıgüzel Köyü'ndeki okul inşaatınında yakında başlayacağını ve Ekinözü'ndeki bir çok hizmete Enerjisa firmasının büyük desteği olduğunu belirtti.

Enerjisa ve Kahramanmaraş Valiliği arasındaki 2 adet okul yapım protokolü, Vali Şükrü Kocatepe, Vali Yardımcısı Servet Güngör, Enerjisa Üretim Genel Müdürü Veli Balat ve Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan tarafından imzalandı.

- KAHRAMANMARAŞ

AA / Yerel

Recep Tayyip Erdoğan Şükrü Kocatepe Kahramanmaraş Enerjisa Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title