İznik'e değer katacak dernek - Haberler
Haberi Paylaş

İznik'e değer katacak dernek

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:
İznik'e değer katacak dernek

İznik'i turizmi ve sanatıyla geliştirmeye yönelik İznik Yerel Eylem Grubu Derneği (İZNİK YEG) kuruldu.

İznik'i turizmi ve sanatıyla geliştirmeye yönelik İznik Yerel Eylem Grubu Derneği (İZNİK YEG) kuruldu.

İznik Belediyesi öncülüğünde kurulan derneği değerlendiren Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, "Dünyaca meşhur çinileriyle, kendine özgü iklimiyle, bereketli topraklarıyla, doğal güzelliğiyle, tarihi ve kültürel zenginliğiyle, her türlü sebze ve meyvenin yetiştiği bir ilçeyiz. Adını verdiği gölüyle, turizm sektörü açısından son derece önemli bir merkez olan İznik'imizin sahip olduğu potansiyeli artırmak için İZNİK YEG olarak çalışmalara başladık" dedi.

Başkan Mehmet Usta, "Tarım ve Orman Bakanlığının yürüttüğü LEADER tedbiri çerçevesinde 4 husus üzerinde çalışılacak. Bunlar, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesine yönelik kaliteli ürünler, el sanatları ve diğer faaliyetleri içeren kısa tedarik zincirlerinin ve katma değerli ürünlerin geliştirilmesi; kırsal turizm ürünlerinin geliştirilmesi; kültürel ve sosyal hayatın geliştirilmesi ve yerel örgütlerin, derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi; yerel eylem grupları ağı, en iyi uygulama değişimi, IPARD programının yayılması ve kırsal kalkınmaya yeni yaklaşımların öğrenilmesidir" diye bilgi verdi. - BURSA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kağan Mehmet Usta Mehmet Usta Turizm İznik Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title